ביטוח חובה – מדוע חשוב לעשות השוואת מחירים?

מעוניין למכור רכב לפירוק? פנה אלינו עוד היום

כל בעל רכב בישראל יודע, אם הוא רוצה להשתמש ברכב שלו בצורה חוקית הרי שעליו לרכוש ביטוח חובה מחברת הביטוח. המדינה מחייבת בעלי רכבים ונהגים לרכוש ביטוח זה, על מנת שהם יוכלו לכסות פגיעות גוף של הולכי רגל, נוסעים וגורמים אחרים שעלולים למצוא את עצמם נפגעים בתאונה על ידם.

ביטוח חובה הוא חלק מהפוליסה של ביטוח רכב אותו צריך לרכוש אחרי שקונים רכב, חדש או משומש, וכן יש לחדש אותו מדי שנה, עם סיום תקופת הביטוח וכשיש צורך לחדש את הפוליסה לקראת שנת הביטוח החדשה. המחיר של ביטוח חובה איננו אחיד, ונקבע על פי פרמטרים ומאפיינים שונים, כמו למשל, גיל הנהג, ותק הנהג, היסטוריה של תאונות, סוג הרכב ועוד.

באופן טבעי, ככל שהנהג צעיר יותר וחסר ניסיון, כך סביר להניח שהוא ישלם מחיר גבוה יותר על ביטוח חובה. לעומת זאת נהגים ותיקים ישלמו סכומי כסף נמוכים יותר, באופן יחסי. מכאן אפשר לומר, שלמרות העובדה שמדובר בביטוח חובה, הרי שהמדינה איננה מתירה לחברות ביטוח לקבוע מחיר אחיד לכלל הנהגים ויתרה מזו, היא גם קובעת מחיר מקסימאלי ומינימלי, זאת על מנת שלא יווצר מצב בו בעלי רכבים ונהגים יצטרכו לשלם מחיר מופרז ושנהיה מכוסים בתנאים המינימליים.

איך רוכשים ביטוח חובה בצורה נכונה?

רכישת ביטוח חובה נעשית בדרך כלל דרך אותה חברה ממנה רכשנו ביטוח מקיף או ביטוח צד ג'. הסיבה לכך היא, שזה גם חסכוני יותר וגם מאפשר לנו ליהנות משלל הביטוחים שאנחנו צריכים תחת קורת גג אחת.

החוכמה היא כמובן לבדוק מה כל חברה מציעה לנו ואז להחליט איפה הכי משתלם לנו לקנות. באופן טבעי, אנחנו צריכים לעשות את הבדיקה בהתאם למאפיינים הרלוונטיים עבורנו, פרטים ודברים שיכולים להשפיע על סוג ואופי הביטוח וכן על המחיר שנדרש לשלם.

איך עושים השוואת מחירים לביטוח חובה

לפני שנסביר כיצד עושים השוואת מחירים, חשוב להבין למה בכלל עלינו לעשות השוואה כזו. כמו שציינו, לא כל בעל רכב ישלם את אותו סכום ביטוח, וכן החברות לא יכולות לדרוש מחיר אחיד או סכומים ללא הגבלה. לכן, השוואת מחירים יכולה לעזור לנו למצוא פוליסת ביטוח בתנאים אופטימאליים כפי שאנחנו מצפים ורוצים למצוא.

בשביל לעשות השוואת מחירים לביטוח חובה בצורה חכמה, עלינו להיכנס לאתר Wobi, להשתמש במנוע שהאתר מציע לקבלת הצעות מחברות ביטוח שונות בזמן אמת ולהשוואת מחירים ביניהן. כך אנחנו יכולים לדעת מה כל חברה מציעה וכמה זה יעלה לנו.

חשוב לציין, השוואת מחירים מספקת לנו גם מידע שאנחנו לא בהכרח מכירים ומודעים אליו, מידע שיכול לשרת אותנו בתקופת הביטוח.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
ברוך נגר
ברוך נגר

לאחר שסיים את לימודיו בבית הספר למכונאות רכב, עבד ברוך כמכונאי רכב במוסך במשך 12 שנים. במהלך תקופה זו, צבר ניסיון רב בתחום התיקון והאחזקה של רכבים. לאחר מכן החליט לעבור לעבודה בתחום פירוק הרכבים ומספק שירות מקצועי ואמין ללקוחותיו.

כיצד להשיג רישיון ייבוא לחלקי חילוף לרכב בישראל?

רישיון ייבוא הוא מסמך משפטי המעניק אישור לאדם או לישות להביא סחורות לתוך מדינה מחו"ל. בהקשר של ישראל, קבלת רישיון ייבוא עבור חלקי חילוף לרכב היא צעד חיוני לכל מי שמעוניין לייבא פריטים אלה לשימוש אישי או למטרות מסחריות. רישיון זה מבטיח שחלקי החילוף המיובאים עומדים בתקנים ובתקנות המקומיים לבטיחות ותאימות.

7 טיפים למציאת ביטוח הרכב המשתלם ביותר

כשזה מגיע לביטוח רכב, מציאת האפשרות המשתלמת ביותר יכולה לפעמים להרגיש כמו משימה מכריעה. עם כל כך הרבה ספקים ופוליסות שונות זמינות, זה יכול להיות מאתגר לקבוע איזה מהם מציע את התמורה הטובה ביותר לכספך. עם זאת, על ידי ביצוע 7 טיפים אלו, תוכלו למצוא בקלות את ביטוח הרכב המשתלם ביותר העונה על הצרכים והתקציב שלכם.

גרירת אופנוע – לא כל אחד יכול

אופנועים הם בין כלי הרכב הזריזים והגמישים ביותר, המציעים חופש של ממש בדרכים. עם זאת, כמו כל כלי רכב אחר הם אינם חסינים מפני אי

איך הכי פשוט למכור רכב ישן לפירוק?

אם הרכב שלכם איננו תקין או ישן ואתם מחפשים מה לעשות אתו, חשוב שתדעו שהאופציה הטובה ביותר עבורכם הוא למכור את הרכב שלכם לחברה או אדם פרטי אשר קונים רכבים לפירוק. לרוב יהיה מדובר על סוחר פרטי או על בעל מגרש רכבים שקונה את הרכב בכדי לפרק אותו לחלקים ולמכור את החלקים התקינים שבו ולהשתמש בברזל שנותר בחלקים הלא תקינים של הרכב. את הברזל הוא ימכור כמובן לחברות מחזור ותעשיית ברזל. כלומר, מכירת הרכב לקונה רכבים לפירוק היא מצב שבו גם בעל הרכב מרוויח כסף על רכב שהוא לא יצליח למכור וגם קונה הרכבים מרוויח על פירוק הרכב ועל כן, מדובר על מצב משתלם לשני הצדדים.

ניווט בתביעות נזקי רכוש לרכב מדריך מקיף

התמודדות עם נזקי רכוש לרכב שלך לאחר תאונת דרכים יכולה להיות חוויה מלחיצה ומכריעה. מהגשת תביעת נזקי רכב ועד להתנהלות מול חברות ביטוח, ישנם מספר צעדים שעליכם לנקוט בכדי להבטיח שתקבלו פיצוי הוגן על הנזק.

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!