העברת רכב לפירוק

תוכן עניינים

העברת רכב לפירוקהעברת רכב לפירוק

הרכב שקיבלת בירושה לפני מספר שנים מסבך סתם עומד חסר שימוש מחוץ לביתך, ואפילו צבר כמה פעמים דוחות חנייה עירוניים על מפגע תברואתי. במקום להמשיך ולצבור דוחות כאלו, וכמובן גם כדי לשמור על שכנות טובה עם הדיירים של הבניין, החלטת לברר על האפשרויות של מכירת הרכב הישן. כיוון שעלויות התיקון והאחזקה שלו גבוהות מאוד, הברירה היחידה היא למכור אותו למגרש פירוק רכבים ובכך לחסוך לך ולסביבה את הימצאותה של גרוטאה ברחוב.

העברת רכב לפירוק כרוכה בתהליך קצר ופשוט, ובנוסף עשויה להכניס לכיסך סכום כסף מסוים בתמורה לחלקי הרכב שנמצאו שימושיים עבור מפרק הרכבים. כדי שתוכל להבין מעט יותר על התהליך, הפרוצדורות וכמובן מה ייצא לך מזה – ריכזנו בהמשך את כל המידע שצריך לדעת על העברת רכב לפירוק.

מה היתרונות בהעברת רכב לפירוק?

החלטת להעביר את הרכב לפירוק? למרות שמדובר בהחלטה לא פשוטה, במיוחד כאשר לרכב יש מעין ערך סנטימנטלי עבורך, מכירה של הרכב לפירוק תחסוך ממך להחזיק גרוטאה ללא שימוש, וכן גם תאפשר לך להרוויח מכך כסף. בנוסף ליתרונות עבור מוכר הרכב, גם הסביבה עשויה להרוויח מכך כיוון שגרוטאות רכבים נוטות לצבור אבק, לכלוך וחלודה הפוגעים באיכות הסביבה.

אילו רכבים ניתן להעביר לפירוק?

פירוק רכבים משמעו סיום חייהם של רכבים לא שמישים, ולכן מדובר על רכבים מושבתים שהורדו מהכביש. רכבים אלו עוברים תהליך גריטה במהלכו מוסרים מהם כל החלקים המרכיבים אותם, עד שנותר רק ברזל שהוא השלדה של הרכב. את השלדה מרתכים ומוכרים לתעשיות וחברות מחזור, ואת החלקים התקינים של הרכב מוכרים למגרשים ומוסכים המשתמשים בחלקי חילוף לרכבים.

למרות שברוב המקרים רכבים ישנים ולא תקינים מועברים לפירוק, גם רכבים חדשים מוצאים עצמם במגרשי הפירוק כתוצאה מבלאי משמעותי הפוגע באיכות הרכב. ניתן לראות רכבים שעברו תאונות דרכים והוגדרו כמושבתים לאחר בחינת שמאי רכב, ולכן מבחינה בטיחותית אסור להם לחזור לנסוע על הכביש ויש להיפטר מהם על ידי סיום חייהם והעברת החלקים הטובים לשימוש חוזר.

מה עליכם לעשות כדי להעביר את הרכב לפירוק?

בין אם החלטתם להעביר את הרכב לפירוק כתוצאה מרכב ישן ולא תקין, רכב שעבר תאונת דרכים והגדר כמושבת או רכב חדש שעלויות התיקון שלו גבוהות ולא משתלמות עבורכם – יש לבצע הליך בירוקרטי קצר מול משרד הרישוי. לפני העברת רכב לפירוק יש למלא טופס ביטול רישיון רכב, וכך להצהיר באופן רשמי כי הרכב מושבת ואינו כשיר לנסיעה על הכביש.

לאחר מילוי הטופס וקבלת אישור על ביטול רישיון הרכב יש לאתר חברות ומגרשים מוסמכים לפירוק רכבים, כאשר לעיתים ניתן למצוא גם סוחרי רכבים פרטיים המתעסקים באופן חוקי בפירוק רכבים.

למי מדווחים על פירוק הרכב?

בכדי לוודא כי רכב שרישיונו בוטל לא יחזור לעולם לנסיעה לא חוקית על הכביש, יש לדווח על פירוק הרכב למשרד הרישוי בהקדם האפשרי מיד לאחר שהחלטתם זאת. כאמור, את הדיווח הזה ניתן לעשות באמצעות מילוי טופס ייעודי במשרד הרישוי וקבלת אישור על ביטול הרישיון והכרה ברכב כמושבת. במידה ואגרת הרישוי של הרכב עדיין בתוקף ביום בו ביקשתם לבטל את רישיונו, תקבלו החזר כספי ממשרד הרישוי על החודשים העתידיים עבורם שילמתם מראש את האגרה.

העברת רכב לפירוק לאחר הורדתו מהכביש – כיצד עושים זאת?

לאחר קבלת האישור על ביטול רישיון הרכב הוא נחשב למושבת, ולכן חל איסור מוחלט לנסוע עליו. לכן העברת רכב לפירוק למגרש הרכבים הייעודי תעשה באמצעות רכב גרר, כאשר התשלום על גרירת הרכב יהיה על חשבונו של הסוחר/חברה/מגרש שהחליטו לקנות אותו לצורך פירוק.

כמה תוכלו להרוויח על מכירת הרכב לפירוק?

תהליך פירוק הרכב מאפשר לקונה הרכב להרוויח מחלקיו, ולכן גם מוכר הרכב ייהנה מהרווחים ויקבל לידיו כמה מאות עד אלפי שקלים. הסכום הסופי עבור מכירת הרכב לפירוק יהיה נתון לשיקולו של קונה הרכב, זאת בהתאם לבחינת מצבו המכני/חיצוני, מצב ואיכות החלקים המכניים שיש בו ועוד פרמטרים רבים אחרים. 

כדאי לזכור כי רכב ישן עם חלקים בלויים ולא תקינים לרוב לא יכניס רווח גדול למוכר, אך אין ספק כי היתרונות של היפטרות מגרוטאה לא שימושית שווה כל שקל שאפשר להרוויח מכך.

מאמרים אחרונים

קניית רכבים לפירוק
בלוג

שיטת פירוק רכבים

כל אדם זקוק לרכב שלו, אך כאשר יש בו תקלה חמורה ועלות התיקון הופכת להיות גבוהה יותר מעלות המכונית, בעל הרכב זקוק לזמן לחשיבה מה

קרא עוד »
בלוג

רכב חילוץ

מכוניות חילוץ הן מכוניות מעוצבות במיוחד המשמשות להסעת אנשים שעברו תאונות. לרוב הן נראות כמו מכוניות רגילות, אך יש להן ציוד מיוחד המאפשר להן להעביר

קרא עוד »

הדבר הבא: התקנת דלקן לרכב

מערכות דלק לרכב הן המערכות המספקות דלק לרכב. מערכת הדלק מורכבת ממרכיבים שונים, לרבות המיכל, המשאבה והמסננים. המשאבה אחראית על דחיפת הבנזין מהמיכל למנוע. מערכת

קרא עוד »
מכירת רכב לפירוק מחיר
בלוג

מכירת רכב לפירוק מחיר

מכירת רכב לפירוק מחיר נסיעה יומיומית בפקקים הרבים שיש בכבישי הארץ יכולה להיות מתישה ומעייפת, אך למרות זאת אתם מקפידים תמיד על שמירת חוקי התעבורה

קרא עוד »
Call Now Button התקשרו עכשיו