טיפים לשמירה על הרכב בקיץ

מעוניין למכור רכב לפירוק? פנה אלינו עוד היום

הקיץ מזמין אתכם להגיע לחוף הים ולצאת לחופשות, אבל כמובן שיש לו גם היבטים פחות נעימים. צריך לדעת להתמודד עם החום הכבד, שבין השאר עלול להזיק גם לרכב שלכם ולמערכות השונות אשר מפעילות אותו.

באמצעות תשומת לב וכמה פעולות פשוטות, תוכלו לשמור על ערך הרכב ולוודא כי תוכלו להשיג ביטוח רכב משתלם. הכנת הרכב לקיץ, והקפדה על ערנות במהלכו, עוזרת להגן על הרכב, על עצמכם ועל אנשים שאתם אוהבים.

התקלות הכי נפוצות בקיץ:

  • התחממות יתר של המנוע.
  • תקלות במיזוג האוויר.
  • שחיקה של המגבים.
  • לחץ אוויר נמוך בגלגלים.
  • קרע ברצועות השונות.
  • פיצוץ בגלגלים.
  • דליפת דלק, שמן או מים.
  • חולשה של המצבר.

 

תבדקו את המזגן לפני תחילת הקיץ

אנחנו לא צריכים לספר לכם שבקיץ, רכב ללא מזגן הוא בעצם לא רלבנטי. בחום הכבד בישראל, אף אחד או אחת לא יכולים להרשות לעצמם לנהוג או לנסוע בלי מיזוג אוויר. כאשר הקיץ מתקרב, כדאי לוודא מראש שהמזגן תקין, בעיקר אם לא ממש הדלקתם אותו מאז הקיץ הקודם.

אם אתם מדליקים אותו, אך במקום אוויר קר יוצא אוויר חם, יכול להיות שאתם יכולים לפתור את זה בצורה פשוטה על ידי הוספת גז. אם זה לא עוזר, כנראה נדרש תיקון מורכב ויקר יותר, אז עדיף לבצע אותו לפני שיגיעו הימים הקשים.

 

תעקבו אחר לחץ האוויר בצמיגים

בדיקת לחץ האוויר נדרשת באופן שוטף, ולא רק בקיץ, אך ככל שיותר חם, הסיכוי לירידת לחץ גובר. חשוב כי הגלגלים יהיו מנופחים בדיוק במידה הנכונה, על פי המידע בספר הרכב שלכם. מרבית הרכבים הפרטיים, מצריכים לחץ אוויר של בין 30 ל-35 PSI.

לחץ אוויר אופטימלי מונע פיצוץ בצמיגים, עוזר לכם לנצל עד תום את היכולות של הרכב וחוסך בדלק. אל תשכחו לבדוק גם את לחץ האוויר של הגלגל הרזרבי, על מנת לוודא שתהיו מוכנים לא משנה מה יקרה.

 

תגבירו ערנות לגבי נוזלי הרכב

כפי שאמרנו לגבי הצמיגים, גם בדיקת מים, שמן והנוזלים האחרים חשובה כל השנה, ועל אחת כמה וכמה בקיץ. החום מאדה את הנוזלים, ואתם צריכים לוודא כי תמיד תישאר כמות מספקת של כולם. תבדקו את נוזל התמסורת, שמן המנוע ואת נוזל הקירור – לו כמובן חשיבות אדירה ככל שנעשה יותר חם. אם יש דברים שאתם לא יודעים או חוששים לבדוק בעצמכם, תפנו לאנשי המקצוע.

 

עוד דברים שכדאי לקחת בחשבון

אלה שלושת הטיפים הבסיסיים ביותר, אבל יש עוד פעולות מומלצות: בדיקת הבלמים, החלפת מגבים (לקראת סיום העונה), ניקיון פילטרים, ניקיון הרכב מבפנים ומבחוץ, איזון צמיגים ועוד. לסיום, אנחנו מזכירים לכם כי חשוב לשמור גם על עצמכם מפני החום, באמצעות שתיית הרבה מים בעיקר כאשר אתם נוהגים.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
ברוך נגר
ברוך נגר

לאחר שסיים את לימודיו בבית הספר למכונאות רכב, עבד ברוך כמכונאי רכב במוסך במשך 12 שנים. במהלך תקופה זו, צבר ניסיון רב בתחום התיקון והאחזקה של רכבים. לאחר מכן החליט לעבור לעבודה בתחום פירוק הרכבים ומספק שירות מקצועי ואמין ללקוחותיו.

כיצד להשיג רישיון ייבוא לחלקי חילוף לרכב בישראל?

רישיון ייבוא הוא מסמך משפטי המעניק אישור לאדם או לישות להביא סחורות לתוך מדינה מחו"ל. בהקשר של ישראל, קבלת רישיון ייבוא עבור חלקי חילוף לרכב היא צעד חיוני לכל מי שמעוניין לייבא פריטים אלה לשימוש אישי או למטרות מסחריות. רישיון זה מבטיח שחלקי החילוף המיובאים עומדים בתקנים ובתקנות המקומיים לבטיחות ותאימות.

7 טיפים למציאת ביטוח הרכב המשתלם ביותר

כשזה מגיע לביטוח רכב, מציאת האפשרות המשתלמת ביותר יכולה לפעמים להרגיש כמו משימה מכריעה. עם כל כך הרבה ספקים ופוליסות שונות זמינות, זה יכול להיות מאתגר לקבוע איזה מהם מציע את התמורה הטובה ביותר לכספך. עם זאת, על ידי ביצוע 7 טיפים אלו, תוכלו למצוא בקלות את ביטוח הרכב המשתלם ביותר העונה על הצרכים והתקציב שלכם.

גרירת אופנוע – לא כל אחד יכול

אופנועים הם בין כלי הרכב הזריזים והגמישים ביותר, המציעים חופש של ממש בדרכים. עם זאת, כמו כל כלי רכב אחר הם אינם חסינים מפני אי

איך הכי פשוט למכור רכב ישן לפירוק?

אם הרכב שלכם איננו תקין או ישן ואתם מחפשים מה לעשות אתו, חשוב שתדעו שהאופציה הטובה ביותר עבורכם הוא למכור את הרכב שלכם לחברה או אדם פרטי אשר קונים רכבים לפירוק. לרוב יהיה מדובר על סוחר פרטי או על בעל מגרש רכבים שקונה את הרכב בכדי לפרק אותו לחלקים ולמכור את החלקים התקינים שבו ולהשתמש בברזל שנותר בחלקים הלא תקינים של הרכב. את הברזל הוא ימכור כמובן לחברות מחזור ותעשיית ברזל. כלומר, מכירת הרכב לקונה רכבים לפירוק היא מצב שבו גם בעל הרכב מרוויח כסף על רכב שהוא לא יצליח למכור וגם קונה הרכבים מרוויח על פירוק הרכב ועל כן, מדובר על מצב משתלם לשני הצדדים.

ניווט בתביעות נזקי רכוש לרכב מדריך מקיף

התמודדות עם נזקי רכוש לרכב שלך לאחר תאונת דרכים יכולה להיות חוויה מלחיצה ומכריעה. מהגשת תביעת נזקי רכב ועד להתנהלות מול חברות ביטוח, ישנם מספר צעדים שעליכם לנקוט בכדי להבטיח שתקבלו פיצוי הוגן על הנזק.

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!