כיצד מוכרים רכב אחרי תאונה?

תוכן עניינים

אם עברתם תאונה בה הרכב מושבת, תוכלו למכור אותו לחלקים. קודם כל בואו נתחיל בנימה יותר אופטימית בה אנו מקווים שכולכם מרגישים טוב ושכתוצאה מהתאונה נפגע רק רכוש ולא גוף. תאונות בכביש קורות כל יום לצערנו, ובמקרה בו הושבת הרכב (טוטאלוס) כנראה שתחזרו הביתה באוטובוס היום, אך מה עושים עם הרכב המושבת? בדיוק בשביל זה יש מגרשי גרוטאות ייחודיים שמטרתם לאסוף את חלקי הרכב התקינים ולמכור אותם, ואתם מרוויחים מזה.

רכבים אחרי תאונה למכירה

רכבים אחרי תאונה למכירה – גרירה

מגרשי גרוטאות אשר מטרתם לאסוף רכבים שלא יעלו על הכביש יותר על מנת לפרק אותם לחלקים מעניקים גם שירותי גרירה. למגרשי הגרוטאות יש שני אופני עבודה, האחד הוא לאסוף רכבים על מנת לפרק אותם לחלקים, והאופן השני הוא לאסוף רכבים תקולים, לתקן אותם בשביל להעלות אותם חזרה לכביש. במקרה של תאונת טוטאלוס (חמסה, חמסה, חמסה) יגיע אליכם גרר בכל שעות היום והלילה, שירות זה מוענק רק על ידי חברות מקצועיות ופחות על ידי סוחרים פרטיים אלא אם כן הם עובדים בשיתוף פעולה עם שירות גרירה. 

ישנם מקומות אשר יגבו תשלום עבור שירותי הגרירה כבר במעמד ההגעה למגרש, ומצד שני ישנם מגרשים אשר שירותי הגרירה הם חלק משירות הלקוח והמחיר ייכנס לסכום העסקה הסופי. הכל תלוי אם מדובר על שירות גרירה מטעם המגרש או שירות גרירה בשיתוף פעולה. 

רכבים אחרי תאונה למכירה – שירות מתחשב

אנו מבינים שכרגע עברתם משבר כלשהו, אתם קצת בשוק, אבל כאשר מדובר על פגיעה שאינה גופנית כלל. דבר ראשון עליכם לדאוג לבריאות שלכם, היינו ממליצים לכם להגיע היישר לבית חולים על מנת לבדוק שאכן אין שום פגיעה. באותו הזמן ידאג בן משפחה, או מכר אחר ליצור קשר איתנו בכדי לאסוף את הרכב מהכביש ולהביאו אל מגרש הגרוטאות. כמובן שלא נפעל ללא אישור של בעל הרכב בלבד, או באמצעות ייפוי כוח. השירות שלנו מתחשב ורגיש למצבו של בעל הרכב, אנו לא ממהרים לביצוע העסקה כל עוד בעל הרכב אינו נמצא שלם עם הבחירה. 

אנו יודעים שהדבר האחרון שאתם רוצים להתעסק בו עכשיו הוא הרכב שלכם, אך בסופו של דבר אתם תרצו להתנייד ממקום למקום אחרי שתגיעו הביתה, בתקווה שזה יהיה מהר ככל הניתן. השירות שלנו משלב בתוכו מומחים אשר בודקים את מצב הרכב ומעדכנים את הלקוח בכל שלב אליו הם צריכים לפנות.

רכבים אחרי תאונה למכירה – בחינת כדאיות

כפי שציינו, כאשר מגיע רכב חדש למגרש המומחים מייד בודקים אותו, זאת על מנת לבדוק כדאיות מכירה. לעיתים לא יהיה משתלם לבעל הרכב למכור את הרכב שלו לפירוק, כמובן שלמגרש זה הכי משתלם. אך שירות לפני הכל, אנו מחפשים את טיב הלקוח, שהרי לקוח מרוצה בסופו של דבר מביא איתו עוד לקוחות. הבחינה נעשית בהתאם לשווי הרכב לאחר התאונה אל מול שווי התיקון. לעיתים מדובר על תאונות קוסמטיות, במקרים כאלה כאשר שווי הנזק אינו עולה על שווי הרכב ייתכן ויהיה כדאי לכם לתקן את הרכב במוסך. 

במקרה בו הרכב תקול לגמרי וסביר להניח ולא יעלה על הכביש יותר, המומחים בודקים את החלקים התקינים של הרכב. לאחר מכן יש הליך בו בעל הרכב צריך למלא טפסים מטעם משרד הרישוי, יש להגיע עם אסמכתאות המזהות אתכם בתור בעלי הרכב. לאחר חתימת הלקוח על כל הטפסים הייעודיים ניתן יהיה לקבל הצעת מחיר, לאשר אותה ולהתחיל בתהליך. המחיר נקבע על פי החלקים התקינים ושווי הברזל ברכב.

רכבים אחרי תאונה למכירה – מה עושים עם הרכב?

כאשר הרכב נמצא במצב לא תקין, גם החלקים שלו לא תקינים כל מה שנותר לנו לעשות הוא למכור את הברזל לחברת מחזור, אבל למה שלא הלקוח עצמו יעשה את זה וירוויח יותר? התשובה היא שלא משתלם לכם לעבור את התהליך הזה לבד. מגרשי גרוטאות מחזיקות בשירותי גרירה אשר אדם פרטי לא יכול לעמוד בסכומים האלה… כמו כן, חברות מחזור רוכשות בסיטונאות ולא בבודדים. 

חשבו על זה, גם אם תגיעו למקום בו קונים ברזל סביר להניח ואין לכם שמץ לגבי המחיר שמגיע לכם עבור הרכב. כאשר אתם מגיעים למגרש גרוטאות אתם מקבלים את המחיר לפי מצב הרכב, החלקים התקינים ומשקל הברזל, הכל מפורט לכם. שימו לב, גם אם הפנסים עובדים אתם זכאים לקבל עוד סכום כספי. כאשר אתם עובדים לבד, לא תתחילו לפרק את החלקים התקינים ואת הברזל תובילו בעצמכם אל מקום המחזור… או שכן? בסופו של דבר זו בחירה שלכם, אך חשוב לדעת שהיא לא משתלמת באופן עצמאי, אלא על ידי חברה אשר מלווה אתכם מרגע התאונה עד לפירוק לחלקים.

רכבים אחרי תאונה למכירה – מסקנות

רכבים אחרי תאונה למכירה הם רכבים שבדרך כלל לא יעלו על הכביש עוד פעם, ולכן מה שנותר לכם לעשות הוא למכור אותם למקום המתאים. בחירת מגרש הגרוטאות צריכה להיות חכמה ומושכלת, תחילה סננו לפי המיקום ולאחר מקום סננו לפי רישיונות עבודה. רכבים אחרי תאונה למכירה הם מזון לסוחרים פרטיים ומגרשי גרוטאות, אך יש להדגיש שפנייה למקום אשר אין לו רישיון עבודה מוכר מול משרד התחבורה או הרישוי יהיה מקום לא אמין אשר לא כדאי לכם לפנות אליו. 

בדרך כלל סוחרים פרטיים יעבדו ללא רישיונות, אך יש חריגים. הפנייה למגרשי גרוטאות מוכרים, בעלי סניפים שונים במרכז הארץ היא הבחירה המושכלת ביותר. ככל שהחברה יותר מוכרת ככה סביר להניח שהשירות שלה טוב ושהיא מוכרת על ידי משרד הרישוי.

 

מאמרים אחרונים

קניית רכבים לפירוק
בלוג

שיטת פירוק רכבים

כל אדם זקוק לרכב שלו, אך כאשר יש בו תקלה חמורה ועלות התיקון הופכת להיות גבוהה יותר מעלות המכונית, בעל הרכב זקוק לזמן לחשיבה מה

קרא עוד »
בלוג

רכב חילוץ

מכוניות חילוץ הן מכוניות מעוצבות במיוחד המשמשות להסעת אנשים שעברו תאונות. לרוב הן נראות כמו מכוניות רגילות, אך יש להן ציוד מיוחד המאפשר להן להעביר

קרא עוד »

הדבר הבא: התקנת דלקן לרכב

מערכות דלק לרכב הן המערכות המספקות דלק לרכב. מערכת הדלק מורכבת ממרכיבים שונים, לרבות המיכל, המשאבה והמסננים. המשאבה אחראית על דחיפת הבנזין מהמיכל למנוע. מערכת

קרא עוד »
מכירת רכב לפירוק מחיר
בלוג

מכירת רכב לפירוק מחיר

מכירת רכב לפירוק מחיר נסיעה יומיומית בפקקים הרבים שיש בכבישי הארץ יכולה להיות מתישה ומעייפת, אך למרות זאת אתם מקפידים תמיד על שמירת חוקי התעבורה

קרא עוד »
Call Now Button התקשרו עכשיו