מה חשוב לדעת על מכירת רכבים לפירוק?

מעוניין למכור רכב לפירוק? פנה אלינו עוד היום

בדומה לבני אדם, לבעלי חיים וכמובן, גם לצמחים ולחפצים, גם רכבים אינם חסינים מפני פגעי הזמן ואורך החיים שלהם הינו מוגבל.
כך יוצא, שברבות השנים וכתוצאה ממגוון רחב של סיבות, הרכב שלכם עלול לשבוק חיים או להגיע למצב בו תצטרכו להגיע אתו כל תקופת זמן קצרה למוסכים.
אז יכולה לעלות השאלה: מה לעשות עכשיו? הרי כבר לא שווה להמשיך להחזיק את הרכב וגם לא בהכרח שיהיה בטוח להמשיך ולנסוע בו (במידה וזה בכלל מתאפשר).
התשובה היא שיש אפשרות למכור את הרכב לפירוק – אומנם לא מדובר בפעולה שאפשר להתעשר ממנה, אבל ברוב המקרים האלטרנטיבה היחידה תהיה להעביר את הרכב למגרש רכבים – ולמעשה, לא להרוויח כלום על הרכב.

מתי ניתן למכור את הרכב לפירוק?


ישנם מצבים שונים בגינם ניתן ומומלץ יהיה למכור את הרכב לפירוק ובין היתר: רכבים אשר לא ניתן לנסוע בהם יותר, רכבים עם תקלות חוזרות ונשנות אשר האחזקה שלהם לא משתלמת, רכבים אשר כתוצאה ממעורבות בתאונת דרכים אינם  יכולים לשמש לצורך נסיעה ומקרים נוספים בהם אין שימוש ברכב וגם אין אפשרות למכור אותם למטרות אחרות.

בחירת חברת הפירוק


כל מי שמחפש ברשת אחר חברות או סוחרים אשר רוכשים רכבים עתיד לגלות לא מעט אפשרויות. יחד עם זאת, ההמלצה היא לא למהר ולסגור עם מי שעומד מאחורי המודעה הראשונה בה תתקלו – אלא לבחון בצורה מעמיקה כמה שיותר מהאפשרויות המוצעות.
בהליך בחירת החברה מומלץ לשים דגש על הפרמטרים הבאים: השם והמוניטין של החברה – חשוב לוודא שמדובר בחברה אמינה (בכדי לוודא שהיא תעמוד במה שהיא מבטיחה).
פרמטר נוסף עליו מומלץ לשים דגש, נוגע לסכום הכסף אותו היא מוכנה לשלם בעבור הרכב – יש חברות אשר מוכנות לשלם סכומים לא קטנים בעבור חלקי החילוף של הרכב – אבל יש כאלו אשר תהיינה מוכנות לשלם יותר בהשוואה לאחרות.
הצעת המחיר אותה תקבלו עבור הרכב לפירוק תהיה תלויה בלא מעט פרמטרים ובין היתר: סוג הרכב, שנת הייצור, מצב הרכב ונתונים נוספים אשר קשורים לרכב.
יש לקחת בחשבון שישנן חברות אשר מוכנות להביא גם גרר מטעמן על מנת לאסוף את הרכב – מה שימנע הוצאה כספית מיותרת ולכן, אמור להוות כפרמטר אשר בכוחו להשפיע על הבחירה באותה החברה.

מה חשוב לדעת על הליך מכירת הרכב לחברת פירוק?


הליך מכירת רכבים לפירוק מתבסס על מספר שלבים: בשלב הראשון, יוצרים קשר עם אותה החברה על מנת לתאם ולסכם את כל פרטי המכירה.
בשלב השני, קיימת חשיבות גבוהה לפנות למשרד הרישוי – כאשר, המטרה תהיה לבטל את רישיון הרכב (בסופו של דבר, אתם לא יכולים להיות בטוחים במאת האחוזים מה הולך לקרות עם הרכב שלכם..).
פעולה נוספת אותה תוכלו לבצע תהיה להגיש בקשה להחזרים כספיים עבור אגרת הרישוי – כידוע, את האגרה משלמים עבור שנה מראש ואם אותה השנה עדיין לא הסתיימה, באפשרותכם להזדכות על התקופה שנותרה עד לסיומה.
אחרי שהשלמתם את כל הפעולות הללו, תוכלו כמובן לקבוע עם החברה את המועד לאיסוף הרכב.

כאמור, מכירת רכב לחברת פירוק מהווה הזדמנות להרוויח כמה מאות שקלים (ולעיתים גם אלפי שקלים), עבור רכב אשר אין לכם כל שימוש בו – ובמקרים רבים, אתם מוציאים עליו סכומי כסף מיותרים, בעבור אחזקת הרכב). כאמור, כל שתדרשו לעשות זה לקבל את ההחלטות הנכונות בשביל להרוויח את סכום הכסף המקסימאלי בעבור הרכב שלכם.

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
ברוך נגר
ברוך נגר

לאחר שסיים את לימודיו בבית הספר למכונאות רכב, עבד ברוך כמכונאי רכב במוסך במשך 12 שנים. במהלך תקופה זו, צבר ניסיון רב בתחום התיקון והאחזקה של רכבים. לאחר מכן החליט לעבור לעבודה בתחום פירוק הרכבים ומספק שירות מקצועי ואמין ללקוחותיו.

כיצד להשיג רישיון ייבוא לחלקי חילוף לרכב בישראל?

רישיון ייבוא הוא מסמך משפטי המעניק אישור לאדם או לישות להביא סחורות לתוך מדינה מחו"ל. בהקשר של ישראל, קבלת רישיון ייבוא עבור חלקי חילוף לרכב היא צעד חיוני לכל מי שמעוניין לייבא פריטים אלה לשימוש אישי או למטרות מסחריות. רישיון זה מבטיח שחלקי החילוף המיובאים עומדים בתקנים ובתקנות המקומיים לבטיחות ותאימות.

7 טיפים למציאת ביטוח הרכב המשתלם ביותר

כשזה מגיע לביטוח רכב, מציאת האפשרות המשתלמת ביותר יכולה לפעמים להרגיש כמו משימה מכריעה. עם כל כך הרבה ספקים ופוליסות שונות זמינות, זה יכול להיות מאתגר לקבוע איזה מהם מציע את התמורה הטובה ביותר לכספך. עם זאת, על ידי ביצוע 7 טיפים אלו, תוכלו למצוא בקלות את ביטוח הרכב המשתלם ביותר העונה על הצרכים והתקציב שלכם.

גרירת אופנוע – לא כל אחד יכול

אופנועים הם בין כלי הרכב הזריזים והגמישים ביותר, המציעים חופש של ממש בדרכים. עם זאת, כמו כל כלי רכב אחר הם אינם חסינים מפני אי

איך הכי פשוט למכור רכב ישן לפירוק?

אם הרכב שלכם איננו תקין או ישן ואתם מחפשים מה לעשות אתו, חשוב שתדעו שהאופציה הטובה ביותר עבורכם הוא למכור את הרכב שלכם לחברה או אדם פרטי אשר קונים רכבים לפירוק. לרוב יהיה מדובר על סוחר פרטי או על בעל מגרש רכבים שקונה את הרכב בכדי לפרק אותו לחלקים ולמכור את החלקים התקינים שבו ולהשתמש בברזל שנותר בחלקים הלא תקינים של הרכב. את הברזל הוא ימכור כמובן לחברות מחזור ותעשיית ברזל. כלומר, מכירת הרכב לקונה רכבים לפירוק היא מצב שבו גם בעל הרכב מרוויח כסף על רכב שהוא לא יצליח למכור וגם קונה הרכבים מרוויח על פירוק הרכב ועל כן, מדובר על מצב משתלם לשני הצדדים.

ניווט בתביעות נזקי רכוש לרכב מדריך מקיף

התמודדות עם נזקי רכוש לרכב שלך לאחר תאונת דרכים יכולה להיות חוויה מלחיצה ומכריעה. מהגשת תביעת נזקי רכב ועד להתנהלות מול חברות ביטוח, ישנם מספר צעדים שעליכם לנקוט בכדי להבטיח שתקבלו פיצוי הוגן על הנזק.

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!