מחפשים למכור רכב לפירוק?

עומד לכם רכב יישן בבית? רכב שעבר תאונה והתיקון יקר יותר מערך הרכב, או שמדובר על רכב שהתחזוקה שלו מאוד גבוהה כיוון שהבלאי גבוה? לפני שאתם מתכננים לזרוק אותו או למסור אותו לבן של השכן כדאי שתדעו, הרכב שלכם שווה כסף. כיום יש מגרשים רבים שרק מחפשים את הרכב הישן שלכם, הם יציעו לכם הצעת מחיר וישלמו לכם לרוב במזומן עבור הרכב. מה המניע שלהם ולמה כדאי לכם למכור לאותם מגרשים את הרכב שלכם? מיד נגלה.

רכבים לפירוק למכירה
תמונה: freepik

רכבים לפירוק למכירה – מהו התהליך?

הגעתם להחלטה חכמה בה אתם רוצים למכור את הרכב שלכם למגרש גרוטאות? מעולה! כדאי מאוד שתכירו את התהליך שאתם עומדים לעבור. התהליך הוא תהליך די פשוט, אך יכול להיות מאוד מסובך אם לא פועלים לפי ההנחיות המדויקות. נרכז לכם את ההנחיות לפי שלושה שלבים עיקריים אשר יעשו לכם סדר בכל הבלאגן:

  • פנייה – לפני שאתם מתחילים בהליך הבירוקרטי אנו ממליצים לכם תחילה לפנות למגרש מכוניות אשר מתמחה בפירוק רכבים. הבחירה צריכה להיות מושכלת כיוון שהיצע המגרשים הוא די גבוה, שלא נדבר על הסוחרים הפרטיים. לכן, הבחירה היא חשובה בשביל לקבל אומדן מדויק לגבי שווי הרכב שלכם. כאשר תגיעו למקום הנכון אנשי המקצוע יבחנו את טיב הרכב, האם יש בו חלקים אשר עוד ניתן להשתמש בהם, כל חלק הוא קריטי לגבי הצעת המחיר. אם לדוגמא המצבר עובד, המנוע, והגלגלים החדשים, הם יקנו לכם עוד סכום עבור התשלום לרכב. לאחר הבחינה על ידי אנשי המקצוע תקבלו הצעת מחיר.
  • משרד הרישוי – לאחר שקיבלתם הצעת מחיר עליה שני הצדדים מסכימים עליכם להתחיל בהליך הבירוקרטי. ההליך הוא די פשוט, ניתן בדרך כלל גם לבצע אותו בצורה מקוונת, בעיקר בתקופה הזאת. עליכם להגיע עם תעודה מזהה, רישיון רכב ורישיון אישי בכדי שמשרד הרישוי יוכל לזהות אתכם בתור בעלי הרכב. לאחר מכן עליכם למלא את הטופס בו אתם בוחרים להשבית את הרכב, וכאשר עליכם לסמן מהי הסיבה חשוב לציין שהרכב מיועד לפירוק לחלקים. לאחר מכן תקבלו אישור להתחיל בתהליך – בהמשך נציין מדוע חשוב להקפיד על שלב זה.
  • סיום – כאשר כבר יש לכם את האישור ביד, כל מה שנותר הוא להגיע למגרש הגרוטאות, לחתום על הטפסים והאישורים הנדרשים. מכאן אתם כבר חוזרים ברגל… בדרך כלל התשלום מבוצע במזומן, אך ישנם מגרשים שיכולים להציע לכם אלטרנטיבות.

רכבים לפירוק למכירה – מדוע חשוב להקפיד על השלב השני?

כאשר אנו פונים לסוחרים פרטיים ולא לחברות מוכרות, השלב השני תמיד יהיה פחות מוקפד, אלא אם כן אתם תהיו אחראים לכך. המטרה שלכם היא שהרכב הישן שלכם יגיע לפירוק לחלקים בסופו של דבר, ולא למטרות אחרות. אך מי יודע מה יקרה עם הרכב לאחר שאתם עוזבים את המקום?

ישנם לא מעט סוחרים פרטיים, וגם מקומות מקצועיים שיודעים לנצל לרעה את הסיטואציה. ברגע שקיבלתם את הכסף והרכב שלכם מיועד לפירוק הם יכולים לעשות איתו מה שהם רוצים פחות או יותר, במיוחד כאשר לא הצהרתם בפני משרד הרישוי על התהליך. זאת אומרת שכל עבירה, בין אם זו עבירת תאונה או עבירה חמורה יותר תהיה על הידיים שלכם. כמו כן, עדיין תמשיכו לקבל אגרות רישוי כל עוד לא הצהרתם שהרכב ירד מהכביש ופורק לחלקים. לא משנה מה הסוחר או מגרש הגרוטאות אומר לכם, על השלב השני אתם לעולם לא מוותרים.

רכבים לפירוק למכירה – כמה אני מרוויח מזה?

רכבים לפירוק למכירה זה פתרון די יעיל בשביל כסף זמין, מהיר וללא צורך בהחזר כמו הלוואה. אמנם חשוב להדגיש, אתם לא תוכלו לקנות בית בסכום שתקבלו, אבל מדובר על כמה אלפי שקלים בדרך כלל. המחיר מסוכם לפי הדגשים הבאים:

  • חלקים – המטרה העיקרית של המגרש גרוטאות הוא לקנות את כל החלקים התקינים שנשארו ברכב שלכם. ככל שיהיו יותר חלקים תקינים ככה הצעת המחיר אותה תקבלו תהיה גבוהה יותר. בדיקת החלקים מבוצעת על ידי מומחים, יש לציין שגם אם החלקים עובדים זה לא אומר שהם עובדים כמו חלק חדש, אלא בדרגה כלשהי לפיה ייקבע המחיר הסופי.
  • ברזל ומתכת – גם אם אף חלק ברכב שלכם לא עובד, והגעתם עם גרר למגרש הגרוטאות עדיין הרכב שלכם שווה משהו. רכבים לפירוק למכירה עדיין מכילים ברזל ומתכת, מצרך ששווה סכום נאה בסופו של דבר. במקרה בו אף חלק לא עובד המחיר ייקבע לפי משקל הברזל והמתכת שיש ברכב.
  • איכות הסביבה – מי אמר שחייבים למכור את הרכב לפירוק רק בשביל כסף? מבחינה אקולוגית משרד הרישוי ומשרד להגנת הסביבה תומכים ב"מחזור רכבים", כל פעם שאתם מוכרים רכב זה אומר שפחות מנוע מזהם מיוצר. לא מעט אזרחים מוכרים את הרכב שלהם לפירוק בידיעה שהם לא יהיו מיליונרים מכך, אבל לפחות הם עשו מעשה שתורם לסביבה.

רכבים לפירוק למכירה – מסקנות

רכבים לפירוק למכירה הם רכבים שעברו תאונת טוטאלוס, רכבים ישנים ורכבים שלא נמצאים בשימוש מטעם כזה או אחר. במקום שהרכב יתפוס חניה (מצרך חיוני היום), עדיף לכם למכור את הרכב לפירוק. יש לבחור בקפידה את המקום אליו אתם ניגשים בכדי לקבל את השירות המתאים. יש לכם אופציה לפנות למגרש גרוטאות מקצועי או לסוחרים פרטיים. לא משנה לאן אתם פונים, בסופו של דבר מה שחשוב הוא להקפיד על כל ההנחיות שריכזנו לפני שאתם חותמים או מוסרים את הרכב. מכירת הרכב לפירוק ידועה בתור שיטה יעילה כאשר כבר אין קונים לרכב, אתם גם תוכלו להרוויח כמה אלפי שקלים וגם תתרמו להגנת הסביבה מפני זיהום רכבים.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

חבל על כל רגע. התקשרו עכשיו!

קורס טכנאי רכב

קורסי טכנאי רכב נועדו ללמד את התלמידים את המיומנויות והידע הדרושים לביצוע מגוון משימות תחזוקה, תיקון ואבחון רכב. טכנאי רכב חייבים להיות בעלי מיומנות גבוהה

רכבים לפירוק חלקי חילוף

במידה שאתם צריכים להחליף חלקים ברכב עומדות לפניכם מספר אפשרויות- הזמנת חלקי חילוף מהיצרן, הזמנת חלקי חילוף שלאו דווקא שייכים לדגם של הרכב שלכם או

רכבים לפירוק למכירה יד 2

כל רכב באיזשהו שלב מגיע לקיצו ולא ראוי יותר לנסיעה על הכביש. במצב כזה, האופציה הטובה ביותר של בעל הרכב היא למכור את הרכב לפירוק.

מאמרים אחרונים

בלוג

קורס טכנאי רכב

קורסי טכנאי רכב נועדו ללמד את התלמידים את המיומנויות והידע הדרושים לביצוע מגוון משימות תחזוקה, תיקון ואבחון רכב. טכנאי רכב חייבים להיות בעלי מיומנות גבוהה

קרא עוד »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!