קונה רכבים לפירוק בת ים

 

קונה רכבים לפירוק בת יםהנה סיטואציה – הרכב שנסעתם בו ממש אתמול, עומד עכשיו במוסך עם ראש מנוע גמור והמשפט שאתם שומעים מהמוסכניק הוא שאולי כדאי למכור את הרכב לפירוק. מה זאת אומרת פירוק? הרכב אמנם ישן מאוד, אבל הוא שירת אתכם עד כה נאמנה ורק אתמול נהגתם בו כרגיל. ובכן, כל כלי רכב מגיע מתישהו אל השלב הזה בו כבר לא ניתן להשתמש בו עוד לנהיגה ולנסיעה. זה קורה כתוצאה מתאונה, כתוצאה מכשל משמעותי במערכות המכאניות של הרכב או כתוצאה מכך שאף אחד כבר לא רוצה לקנות אותו בשוק רכבי היד השנייה. בכל אחד מן המקרים האלה, מה שאתם צריכים הוא סוחר רכב המתמחה בפירוק רכבים ובחיפוש קונה רכבים לפירוק בת ים יודעת להציע לכם לא מעט אפשרויות.

 

קונה רכבים לפירוק בת ים – למה לפרק את הרכב?

כלי רכב מיוצרים לא בכדי שיפרקו אותם אלא כדי שינהגו בהם וייסעו בהם. את הרכב שלכם קניתם במיטב כספכם כדי שייקח אתכם ממקום למקום ויספק לכם את הנוחות של תנועה במרחב בעידן המודרני. אלא שכאמור, כל כלי רכב מגיע בסופו של דבר, אל השלב שבו הוא כבר לא מסוגל למלא את תפקידו המקורי. זה יכול להיות עניין של כשל טכני או עניין של גיל, אבל כל רכב מגיע לשלב הזה וכשהוא מגיע אליו, יש שתי אפשרויות: לזרוק אותו או לפרק אותו. לזרוק אותו אי אפשר, בטח לא בפח האשפה השכונתי ועל פי חוקי ההגנה על איכות הסביבה גם אסור להשאיר אותו עומד ומוזנח במגרש החניה, מה שמשאיר לכם את האופציה היחידה של העברת הרכב לפירוק.

פירוק רכב המבוצע על ידי קונה רכבים לפירוק בת ים הוא תהליך שמיועד למצות את הערך הגלום בתוך הרכב. אם עד כה ערכו של הרכב שלכם נמדד ביכולת שלו להסיע אתכם בבטחה ובנוחות ממקום למקום, הרי שבשלב הזה ערכו נמדד על פי שווי החלקים שלו. במגרשי פירוק רכבים, מפורק הרכב לחלקיו הקטנים ביותר. חלקם עוברים תהליכי שיפוץ וחידוש ונמכרים כחלפים משופצים בשוק הרכב, חלקם נמכרים כאביזרים וכל השאר מועבר לגריטה ומחזור מתכת, פלסטיק, אלומיניום ואפילו ספוג ובד. מההסבר הפשוט הזה אפשר גם ללמוד מדוע קונה רכבים לפירוק בת ים לא ישלם לכם לעולם את מחיר המחירון של הרכב.

 

 

קונה רכבים לפירוק בת ים – כמה אתם יכולים לצפות לקבל עבור הרכב שלכם למטרת פירוק?

אם יש קונה רכבים לפירוק בת ים, אז יש גם מוכר של הרכב לפירוק והמוכר הזה הוא אתם. אלמלא היה מיועד הרכב לפירוק, הייתם יכולים למכור אותו בשוק רכבי יד שניה ולקבל תמורתו את מחיר המחירון המקובל בשוק. אלא שמרגע שהרכב למעשה מיועד לפירוק, הערך שלא נמדד על פי קריטריונים שונים לחלוטין שהופכים את המחירון של רכבי יד שניה ללא רלוונטי עבורכם. המחירון החדש הוא מחירון רכבים לפירוק כשבפועל לא קיים מחירון כזה והתחום מתנהל על פי הצעות מחיר הניתנות על ידי סוחרי רכבים לפירוק לבעלי הרכבים מהם הם קונים את הרכב.

סוחר רכבים לפירוק הוא למעשה איש עסקים שרוכש מכוניות ישנות לצורך פירוק ועושה זאת לא לשם שמים, אלא כמקור פרנסה ורווח. תהליך הפירוק מתחיל ברכישת הרכב מבעליו, גריעתו ממצבת הרכבים הפעילים במשרד הרישוי והעברתו למגרש פירוק. במגרש הפירוק מבוצע תהליך הפירוק שיכול להיות עתיר עבודה וזמן ואת התהליך הזה מממן הסוחר עצמו. כעת, לאחר הפירוק, יכול לראשונה הסוחר לראות מה יש בידיו, אילו חלקים הוא יוכל לשפץ ולמכור כחלפים משופצים, אילו חלקים הוא יוכל למכור כאביזרים ומה הוא יצטרך להעביר למחזור וגריטה. כפי שניתן להבין, המדובר בתהליך שעולה כסף וצריך בסופו לייצר רווח, ובתהליך שמגלם בתוכו סיכון לא פשוט עבור הסוחר, שלא יודע מלכתחילה עד כמה תהיה העסקה רווחית עבורו.

בדיוק מהסיבה הזאת, כאשר אתם מוכרים את הרכב שלכם לסוחר רכבים לפירוק, מחיר הרכב שלכם יהיה נמוך משמעותית מהמחירון שלו כרכב פעיל. קונה רכבים לפירוק בת ים צפוי לשלם לכם מחיר שישקף את הסיכון אותו הוא לוקח ואת השאיפה שלו להרוויח מכל התהליך ואין דבר יותר לגיטימי מכך. ואחרי שאמרנו את זה, אתם לחלוטין לא צריכים להתעניין בכיסו של סוחר הרכבים לפירוק. מה שצריך לעניין אתכם זה שני דברים: א' שאתם יכולים להיפטר מהרכב הישן כמה שיותר מהר ולהתקדם לרכב הבא שלכם וב' שהדברים מבוצעים בצורה מסודרת מול הרשויות.

 

על מה צריך להקפיד במכירת רכב לפירוק בבת ים?

קונה מכוניות לפירוק בת יםהדבר הראשון שחשוב להקפיד עליו הוא לדווח למשרד הרישוי על כך שאתם מעוניינים למכור את הרכב שלכם לפירוק על מנת שניתן יהיה לגרוע אותו ממצב הרכבים הפעילים בישראל. כל עוד לא תעשו את זה, מבחינת הרשויות הרכב שלכם עדיין קיים והוא עדיין נוסע על הכביש, ולכן תמשיכו לקבל דרישות תשלום אגרת רכב, טסט וביטוח חובה. כמו כן, אם מכרתם את הרכב לפירוק כשבפועל הרכב לא הועבר לפירוק אלא נמכר כרכב פעיל, זה אומר שהרכב עדיין רשום על שמכם על כל ההשלכות של כך. על כן, את התהליך אתם רוצים לבצע גם במסגרת מהלך של העברת בעלות מסודרת לסוחר הרכב וגם במסגרת הודעה מסודרת למשרד הרישוי על כך שהרכב מיועד לפירוק. את הדברים כדאי גם לעגן בזיכרון דברים או בהסכם קצר, שבו מתחייב הסוחר להעביר את הרכב באופן מיידי לפירוק ולא לעשות בו כל שימוש אחר.

קונה רכבים לפירוק בת ים יציע לכם לרוב גם את האופציה לגרירת הרכב שלכם במידה ולא ניתן להניע אותו וגם את הטיפול בכל הפרוצדורה מול משרד הרישוי. זה לגמרי לגיטימי ואפילו נוח יותר מבחינתכם ויחד עם זאת, אתם רוצים לוודא שהדברים אכן נעשים ולכן כדאי א' להחתים את הסוחר על הסכם כפי שפירטנו לעיל וב' לוודא כעבור מספר ימים מול משרד הרישוי שהרכב נגרע ממצבת הרכבים הפעילים ואם לא נגרע, אז להגיש טופס לגריעת רכב.

 

קונה רכבים לפירוק בת ים – האם כדאי לבצע השוואות מחירים?

מכירת רכב לפירוק בבת ים

לכשתשמעו בפעם הראשונה את הסכום שיציע לכם קונה רכבים לפירוק בת ים, הדבר הראשון שתרצו לעשות הוא לפנות לסוחרים נוספים ולבקש הצעות מחיר נוספות על הרכב שלכם. זוהי כמובן מטרה לגיטימית ויש לכם את הזכות המלאה לעשות זאת, ויחד עם זאת כדאי לזכור שהפערים בין הסוחרים השונים הם מינוריים לחלוטין ולעיתים כלל לא קיימים. אם אתם מצפים שאחד הסוחרים יציע לכם סכום חריג שאף אחד אחר לא הציע לכם, אז לא – זה כנראה לא יקרה, בטח ובטח אם מדובר ברכב סטנדרטי ישן. המקרה היחיד בו כדאי בכל זאת לבקש הצעות מחיר ממספר סוחרים בפירוק רכבים, הוא המקרה של רכב יוקרה שחלקיו יכולים להיות בעלי ערך גבוה או ברכב מסחרי כבד כמו משאית, אוטובוס וכן הלאה. בכל שאר המקרים, כל סוחרי הרכבים לפירוק יציעו לכם פחות או יותר את אותה ההצעה ועל אף שיש לכם את הזכות המלאה לבצע השוואת מחירים בין כמה וכמה סוחרים, במרבית המקרים זה יהיה לגמרי מיותר.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
ברוך נגר
ברוך נגר

לאחר שסיים את לימודיו בבית הספר למכונאות רכב, עבד ברוך כמכונאי רכב במוסך במשך 12 שנים. במהלך תקופה זו, צבר ניסיון רב בתחום התיקון והאחזקה של רכבים. לאחר מכן החליט לעבור לעבודה בתחום פירוק הרכבים ומספק שירות מקצועי ואמין ללקוחותיו.

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!