קונה רכבים

תוכן עניינים

 

קונה רכבים

מתקשים למכור את הרכב שלכם בשוק יד שניה? מרגישים שאתם כבר מיואשים או לכל הפחות מתוסכלים ואין לכם עוד אנרגיה להתמודד עם זה? יש לכם פתרון ולפתרון הזה קוראים קונה רכבים. מה זה בדיוק קונה רכבים? מי קונה את הרכבים הללו? האם הוא משלם מחיר מחירון? האם הכוונה היא למכירת הרכב לפירוק? האם זה נכון מבחינתכם למכור את הרכב לפירוק או שאתם צריכים להתעקש על מכירתו בשוק יד שניה? כלי רכב הוא נכס ששווה לא מעט כסף וגם כאשר הוא מגיע לפרקו, עדיין מחיר המחירון שלו יכול לעמוד על אלפי שקלים והשאלה היא האם יש סיבה טובה לוותר על הסכום הזה לטובת פירוק הרכב. ובכן, על כל השאלות האלה תוכלו למצוא את התשובות ממש כאן בשורות הבאות.

 

מיהו קונה רכבים?

ובכן, אפשר לומר שכל מי שקונה כלי רכב הוא קונה רכב, אלא שהביטוי קונה רכבים מתייחס לסוחרי רכב הקונים כלי רכב לשתי מטרות – מכירתם כרכבים פעילים המיועדים לנסיעה והנהיגה בכביש או מכירתם כרכבים מושבתים המיועדים לפירוק. אם נמשיך ונפריד את סוגי הסוחרים הפעילים בתחום זה, נוכל גם להגיע להגדרה של סוחר רכבים כסוחר המתעסק בעיקר ברכישת כלי רכב פעילים למכירתם בשוק הרכב יד שניה ולעומתו קונה רכבים, שמתמחה בעיקר ברכישת רכבים ישנים לפירוק.

 

מתי נדרשים שירותיו של קונה רכבים?

ובכן, כל כלי רכב מגיע בסופו של דבר לשלב בו כבר אין כדאיות להחזיק אותו כרכב פעיל. חוסר כדאיות זה יכול להגיע כאשר הרכב חווה יותר מדי תקלות מעבר לערך שהוא מספק ככלי רכב פעיל, כאשר הרכב עובר תאונה או אירוע כלשהו שמשבית אותו ומחייב את הורדתו מהכביש או כאשר הרכב כבר ישן מדי ברמה כזאת שאף אחד כבר לא מוכן לשלם עבורו את המחיר הנדרש במחירון הרכב. במקרים אלה אפשר להגיד, וזה יהיה נכון לגבי רכבים רבים, שאפילו בחינם אף אחד לא ירצה לקחת את הרכב פשוט מכיוון שהוא כבר לא בטוח ולא נוח לנהיגה והסיכון לחוות איתו עוגמת נפש רבה סביב תקלות ועלויות גבוהות של תיקונים מנטרל את כל הכדאיות של קבלתו בחינם. בכל המקרים האלה, המטרה שלנו היא לא למכור את הרכב כרכב יד שניה, אלא פשוט להיפטר ממנו ולהוריד אותו מהכביש וזה בדיוק השלב בו כדאי להתחיל לחפש קונה רכבים או סוחר רכבים לפירוק.

 

 

כמה ישלם לכם סוחר רכבים לפירוק?

קונה רכבים ישנים

ההבנה שהדבר הנכון ביותר מבחינתכם הוא למכור את הרכב לסוחר רכבים לפירוק היא הבנה סובייקטיבית לחלוטין. אם אתם רוצים, אתם בהחלט יכולים להמשיך ולפרסם את הרכב בלוחות מודעות במשך חודשים ארוכים עד שאולי מישהו כן יחליט לקנות אותו או עד שההבנה שלרכב הזה אין קונים, תתגבש אצלכם בצורה יותר מובהקת. יחד עם זאת, כאשר מתגבשת בכם ההבנה הזאת, אתם צריכים לשנות את כל צורת החשיבה שלכם לגבי השווי של הרכב. מחיר המחירון של הרכב שלכם משקף את שווי הרכב שלכם כרכב פעיל הנוסע על הכביש. מרגע שהרכב מיועד לפירוק, השווי שלו נמדד על פי פרמטרים שונים לחלוטין. קונה רכבים הוא איש עסקים לכל דבר ועניין והוא קונה מכם את הרכב הישן שלכם, שאף אחד אחר לא רוצה לקנות, לא לשם שמיים אלא בכדי לייצר לעצמו רווח כספי ולהתפרנס.

לשם כך, עליו לקנות מכם את הרכב, לממן את עלות הפירוק שלו, פירוק שיכול להיות כרוך בלא מעט זמן ועבודה ולבסוף למכור את הרכיבים שאפשר למכור אותם ולהעביר לגריטה ומחזור את כל השאר. כאשר קונה רכבים קונה מכם את הרכב שלכם הוא לא יודע מה הוא יוכל להפיק מהרכב הזה והוא לוקח על עצמו סיכון. מעבר לכך, עליו לממן את עלות הפירוק בפועל ועליו גם לנהל תהליכים לא פשוטים של מכירת חלפים, מימון גריטה וכדומה. מהסיבה הזאת, השווי של הרכב שלכם עבור אותו קונה רכבים הוא נמוך הרבה יותר מהשווי שלו כרכב פעיל ונוסע שפשוט צריך לעלות עליו ולנהוג. מהסיבה זאת גם, הסכום שלו אתם יכולים לצפות כאשר אתם מוכרים את הרכב שלכם לפירוק הוא נמוך משמעותית ממחיר המחירון שלו בשוק הרכבים הפעילים ואת זה חשוב מאוד שתדעו לפני שאתם נכנסים לתהליך של מכירת הרכב לפירוק. כך למשל, אם מחיר המחירון של הרכב שלכם הוא היכן שהוא בין 5,000 שקלים ל-10,000 שקלים, אתם יכולים לצפות לקבל עבורו 1,000-2,000 שקלים במכירה לסוחר קונה רכבים. זה יכול אולי להיראות לכם כמו ניצול, אבל אחרי שהסברנו לכם את התהליך שעובר הרכב שלכם לאחר רכישתו לפירוק ואת הסיכונים והעלויות שחלים על הסוחר, אתם בהחלט יכולים להבין מדוע הוא לא מוכן לשלם יותר מכך. בכל מקרה, חשוב שתדעו שאלו הם המחירים הנהוגים בתחום זה וגם אם תבצעו השוואה יסודית בין כמה סוחרים, תגלו שהפערים הם מינוריים וכמעט לא קיימים.

 

על מה חשוב להקפיד במכירת רכב לפירוק?

קונה רכבים לאחר תאונההדבר החשוב ביותר להקפיד עליו הוא כל הנושא של הסדרת הנושא מול משרד הרישוי. במכירת הרכב לסוחר קונה רכבים לצורך פירוק, אתם למעשה מורידים את הרכב שלכם מהכביש ומבחינת הרשויות צריך לגרוע את הרכב שלכם ממצבת הרכבים הפעילים בישראל. עד שלא הורדתם את הרכב מהכביש, מבחינת משרד הרישוי הרכב שלכם פעיל לגמרי ואתם תמשיכו לקבל דרישות תשלום לאגרת רכב, טסט, ביטוח חובה וכן הלאה, ואם הרכב אכן ייסע על הכביש, אתם גם תידרשו לשלם דו"חות על עבירות שבוצעו באמצעותו. על כן, כאשר אתם מוכרים את הרכב שלכם לפירוק, חשוב מאוד שתעדכנו על כך את משרד הרישוי ותוודאו שהרכב שלכם נגרע מצבת הרכבים הפעילים. במקרים רבים, קונה רכבים הוא איש המקצוע שיבצע עבורכם את התהליך ובמקרה כזה אתם פשוט רוצים לוודא שהדברים נעשים ואם הם לא נעשים, חשוב שתיקחו יוזמה ותפנו למשרד הרישוי בעצמכם על מנת להסדיר את העניין. בכל מקרה, חשוב מאוד לחתום ולהחתים את הסוחר על מסמך שבו הצדדים מסכימים על כך שהרכב נמכר לצורך פירוק בלבד ואין להשתמש בו לצורך נסיעה כרכב פעיל.

 

ומה אם הרכב לא נוסע ולא מניע?

ובכן, מרבית הסוחרים ברכבים המיועדים לפירוק מציעים שירותי גרירה של רכבים שלא ניתן להזיז אותם ממקומם. מהבחינה הזאת אתם לחלוטין לא צריכים לדאוג ובלבד שתדאגו לכך שנושא הגרירה הוא חלק מהעסקה. לא כל קונה רכבים מציע את השירות הזה וחלקם גם יכולים לחייב אתכם עבורו, אבל זכרו שעל אף שהמחיר שאתם מקבלים עבור הרכב הוא נמוך, עדיין מדובר בשוק חופשי ואתם בהחלט יכולים להתמקח על מרכיבי השירות. בהיבט זה, זה לגמרי לגיטימי לבחור בסוחר רכבים לפירוק שמציע לכם גם את גרירת הרכב וגם את הטיפול מול משרד הרישוי במסגרת העסקה. אתם רק צריכים להחתים אותו על הכל ולהסדיר את הכל בצורה כתובה על מנת שלא ניתן יהיה לאחר מכן להטיל עליכם אחריות לא לכם.

מאמרים אחרונים

קניית רכבים לפירוק
בלוג

שיטת פירוק רכבים

כל אדם זקוק לרכב שלו, אך כאשר יש בו תקלה חמורה ועלות התיקון הופכת להיות גבוהה יותר מעלות המכונית, בעל הרכב זקוק לזמן לחשיבה מה

קרא עוד »
בלוג

רכב חילוץ

מכוניות חילוץ הן מכוניות מעוצבות במיוחד המשמשות להסעת אנשים שעברו תאונות. לרוב הן נראות כמו מכוניות רגילות, אך יש להן ציוד מיוחד המאפשר להן להעביר

קרא עוד »

הדבר הבא: התקנת דלקן לרכב

מערכות דלק לרכב הן המערכות המספקות דלק לרכב. מערכת הדלק מורכבת ממרכיבים שונים, לרבות המיכל, המשאבה והמסננים. המשאבה אחראית על דחיפת הבנזין מהמיכל למנוע. מערכת

קרא עוד »
מכירת רכב לפירוק מחיר
בלוג

מכירת רכב לפירוק מחיר

מכירת רכב לפירוק מחיר נסיעה יומיומית בפקקים הרבים שיש בכבישי הארץ יכולה להיות מתישה ומעייפת, אך למרות זאת אתם מקפידים תמיד על שמירת חוקי התעבורה

קרא עוד »
Call Now Button התקשרו עכשיו