קונים מכוניות לפירוק

תוכן עניינים

קונים מכוניות לפירוקקונים מכוניות לפירוק

באמצע יום עבודה עמוס ולחוץ אתה מקבל הודעה מבת הזוג שהרכב עבר תאונה, ותודה לאל היא יצאה ללא פגע – אך הרכב נהרס לחלוטין! לאחר שאתה נושם לרווחה ושמח כי נגרם רק נזק לרכב, עליך להגיע למקום התאונה כדי לדאוג להזזת הרכב ולא לפגוע בתנועת כלי הרכב בכביש. בהגיעך למקום אתם נדהם לגלות את הרכב הרוס לחלוטין, ולכן אינך יודע אם שווה בכלל להעביר אותו למוסך כדי לתקן אותו.

כיוון שהביטוח ידאג לפתרונות בנוגע לרכב חלופי בו תוכלו לנסוע, עליכם להבין מה לעשות עם הרכב ההרוס – האם שווה לשלם על תיקון הרכב, או פשוט להיפטר ממנו ולקנות רכב חדש. כדאי לדעת שבמקרים אלו קיימת אלטרנטיבה נוספת, והיא מכירה של הרכב ההרוס למגרש פירוק רכבים. יש חברות ומגרשים אשר קונים מכוניות לפירוק, כך שאתם גם עשויים להרוויח מהרכב ההרוס כסף.

קונים מכוניות לפירוק – מה יוצא להם מזה?

מגרשים וסוחרים פרטיים שבוחרים לקנות מכוניות לפירוק עושים זאת משיקולים כלכליים, כיוון שגם רכבים הרוסים לחלוטין שעברו תאונות דרכים יכולים להיות שימושיים עבורם. יותר נכון לומר כי חלקי הרכב הם השימושיים עבור מגרשי פירוק הרכבים, כיוון שהיחס אל רכבים כאלו הוא לחלקים ממנו הם עשויים ולא המבנה והשימוש הכללי שלהם.

כיוון שרכבים לפירוק אינם מיועדים לנסיעה על הכביש, קונה רכבים לפירוק דואגים להסיר ולמיין את החלקים המכניים התקינים של הרכב, למכור אותם למוסכים ומגרשי מכוניות המחפשים אחר חלקי חילוף משומשים, ובנוסף מתיכים ומוכרים את שלדת הברזל של הרכב לתעשיות הזקוקות לחומר גלם זה.

כמה כסף ניתן להרוויח ממכירת רכב לפירוק?

החדשות הטובות הן שקיימת אפשרות לקבל כסף גם על רכב הרוס שעבר תאונה, אך יש לקחת בחשבון כי התשלום עבור הרכב אינו יהיה גבוה – ובטח לא קרוב למחיר המחירון של הרכב. כיוון שהרכב מיועד לפירוק ומכירת חלקים, הכסף שניתן להרוויח עליו יהיה פחות או יותר בשווי חלקים אלו, ולכן גובה התשלום איננו קבוע ומשתנה מרכב לרכב בהתאם לדגם שלו, שנת ייצור, מצב המכני וכן גורמים רבים אחרים.

גם אם תחשפו ברחבי הרשת אחר מידע על מחיר מחירון של פירוק רכבים, לא תמצאו מידע על סכומי כסף ספציפיים כיוון שאין אפשרות לקבוע את התשלום ללא בדיקה והערכה מקצועית של הרכב. לכן סגירת גובה התשלום תעשה במפגש פיזי עם קונה הרכב לפירוק, לאחר שהוא יבדוק ויעריך את מצבו הכללי.

האם ניתן להרוויח יותר על רכבים שלא עברו תאונה?

רכבים שעברו תאונה המוגדרים כרכבים מושבתים לרוב יהיו מיועדים לגריטה ומכירת ברזל, כיוון שהחלקים המכניים של הרכב לא יהיו במצב תקין לעשות בהם שימוש חזור ברכבים אחרים הזקוקים לחלקי חילוף משומשים. לכן ברוב המקרים רכבים שלא עברו תאונה ונמכרים לפירוק עשויים להניב רווח נאה יותר למוכר, בייחוד אם נוסף לברזל הקונה יוכל למכור כמה חלקים מכניים כי הרווח של הקונה הוא גם הרווח של המוכר.

לאילו מגרשי רכבים ניתן למכור רכב לפירוק?

רכבים המיועדים לפירוק צריכים לעבור למקום ייעודי בו נעשה פירוק וגריטה של הרכב. מקומות כאלו יהיו לרוב מגרשי רכבים פרטיים, ולעיתים אף סוחרי רכבים פרטיים יחפשו לקנות רכבים לפירוק כדי להעבירם למגרש מכוניות איתו הם עובדים או מגרש פרטי קטן הנמצא בבעלותם.

בין אם מדובר על מגרש פרטי או סוחר פרטי שרוצה לקנות מכם את הרכב לצרכי פירוק, יש לוודא תמיד כי מדובר באדם/חברה אמינים ומקצועיים שאכן יעבירו את הרכב פירוק. החשש הגדול של כל מוכר רכב לפירוק הוא שהרכב יתוקן ויעלה לכביש, ולכן חשוב לבצע הליך בירוקרטי קצר לפני שמוכרים את הרכב לפירוק.

מה צריך לעשות לפני שהרכב עובר למגרש הפירוק?

על מנת שתהיו בטוחים כי הרכב אכן עובר לפירוק ומסיים את חייו, עליכם למלא טופס ייעודי במשרד התחבורה בו אתם מדווחים כי הרכב יורד מהכביש. בטופס הזה אתם למעשה מבטלים את רישיון הרכב, גם שאתם מסירים כל אחריות לגביו וכן מבטיחים כי לא ייעשה בו שימוש לנסיעה על הכביש. 

לאחר שמטפלים בעניין הבירוקרטי הזה ורגע לפני שמוכרים את הרכב לפירוק, כדאי לוודא מראש עם קונה הרכב כי הרכב יעבור למגרש הפירוק באמצעות גרר שיעשה על חשבון קונה הרכב.

מאמרים אחרונים

קניית רכבים לפירוק
בלוג

שיטת פירוק רכבים

כל אדם זקוק לרכב שלו, אך כאשר יש בו תקלה חמורה ועלות התיקון הופכת להיות גבוהה יותר מעלות המכונית, בעל הרכב זקוק לזמן לחשיבה מה

קרא עוד »
בלוג

רכב חילוץ

מכוניות חילוץ הן מכוניות מעוצבות במיוחד המשמשות להסעת אנשים שעברו תאונות. לרוב הן נראות כמו מכוניות רגילות, אך יש להן ציוד מיוחד המאפשר להן להעביר

קרא עוד »

הדבר הבא: התקנת דלקן לרכב

מערכות דלק לרכב הן המערכות המספקות דלק לרכב. מערכת הדלק מורכבת ממרכיבים שונים, לרבות המיכל, המשאבה והמסננים. המשאבה אחראית על דחיפת הבנזין מהמיכל למנוע. מערכת

קרא עוד »
מכירת רכב לפירוק מחיר
בלוג

מכירת רכב לפירוק מחיר

מכירת רכב לפירוק מחיר נסיעה יומיומית בפקקים הרבים שיש בכבישי הארץ יכולה להיות מתישה ומעייפת, אך למרות זאת אתם מקפידים תמיד על שמירת חוקי התעבורה

קרא עוד »
Call Now Button התקשרו עכשיו