קונים רכבים לפירוק

תוכן עניינים

קונים רכבים לפירוקקונים רכבים לפירוק

התחלתם לעבוד בעבודה חדשה המציעה לכם תנאי העסקה נאים ומכובדים, וכן גם החזקה של רכב חדש מהחברה שכל העלויות שלו נמצאות על חשבון החברה. כמובן שמדובר על שדרוג רציני ואפשרות לחסוך לא מעט כסף על הוצאות רכב פרטי, אך השאלה היא מה תוכלו לעשות כעת עם הרכב האישי שלכם שחונה מתחת לבית?

אחת מהאפשרויות היא כמובן למכור אותו לאדם אחר, אך כיוון שמדובר על רכב ישן יחסית המצריך כמה תיקונים לצורך מכירתו אינכם ממהרים להשקיע בו עלויות אחזקה ותיקון. במקרה כזה תשמחו לדעת כי תוכלו להיפטר מהרכב הישן ללא צורך בתיקון שלו, וגם להרוויח מכך כסף מזומן – זאת באמצעות קונים רכבים לפירוק שמחפשים אחר רכבים ישנים שאינם שימושיים.

כדי שתוכלו לדעת מעט יותר על תחום פירוק רכבים, המקומות להם תוכלו למכור את הרכב לפירוק, הסכומים שתוכלו להרוויח מכך וכן גם כל התהליכים הקשורים בכך – ריכזנו במאמר הנוכחי את כל המידע שכדאי לדעת בנושא זה.

למה שמישהו יקנה רכבים לפירוק?

אם אתם תוהים למה שמישהו בכל ירצה לקנות את הרכב הישן שלכם, תדעו כי אותו אדם או חברה עשוי להרוויח מהעסקה הזאת לא מעט כסף, כך שאם הם קונים רכבים לפירוק בכמויות גדולות הרווח שלהם גדול הרבה יותר! הכסף שחברות כאלו יכולות להרוויח מפירוק רכבים מגיע מהחלקים מהם הרכב מורכב, ולכן קונה רכבים לפירוק מעביר את הרכב הליך גריטה במהלכו כל חלקי הרכב מוסרים וממוינים, ושלדת הרכב עשויה ברזל מותכת ונמכרת למפעלים ותעשיות העושות שימוש בברזל.

חלקי הרכב שאינם תקינים ממוחזרים או מושלכים, אך החלקים הטובים נמכרים למוסכים או מגרשי מכוניות המחפשים אחר חלקי חילוף לרכבים. בסופו של תהליך קונים רכבים לפירוק יכולים להרוויח סכומי כסף גם עבור רכבים שנראים כמו גרוטאות.

באילו מקרים כדאי לשקול להעביר את הרכב לפירוק?

פירוק רכבים הינו למעשה התהליך הסופי והאחרון של כל רכב, כיוון שלאחר תהליך הפירוק והגריטה הרכב מסיים את חייו. לכן כדאי לשקול להעביר את הרכב לחברות ומגרשי פירוק רכבים במקרים הבאים:

  • רכב שעבר תאונה – תאונות דרכים מתרחשות לצערנו כל יום, ולכן במקרים בהם הרכב עבר תאונת דרכים מורכבת יחסית המחייבת לבצע תיקונים מסובכים ויקרים, ניתן לחסוך את עלויות התיקון היקרות באמצעות החלטה למכירת הרכב לפירוק כדי לנסות להרוויח כמה אלפי שקלים על החלקים הטובים שנותרו ברכב.
  • רכבים מושבתים – רכבים כאלו הינם רכבים שחל איסור לנסוע איתם בכבישים, לרוב אלו יהיו רכבים שעברו תאונות דרכים קשות ששמאי הרכב קבע כי הרכב מושבת ולא ניתן לתיקון לצורך נסיעה. במקרים כאלו האלטרנטיבה הטובה ביותר היא למכור את הרכב לפירוק, וכך לקבל סכום כסף סמלי על חלקי הברזל שבו.
  • רכבים ישנים – כאמור, גם רכבים ישנים שעלויות התיקון והאחזקה שלהם גבוהות יכולים לסיים את חייהם בכבוד לאחר העברתם תהליך גריטה. כך ניתן להימנע מלהחזיק גרוטאה מחלידה בחצר הבית או בחנייה המשותפת ברחוב, וגם להרוויח על כך כסף.
  • רכבים ללא טסט תקף – חידוש רישיון הרכב מוכרח להיעשות על פי חוק בכל שנה, ולכן יש אנשים שבוחרים לא לחדש את רישיונות רכבם כאשר מדובר על רכב שלא עושים בו שימוש. במקום לצבור תשלומי אגרות, ניתן פשוט למכור אותו לפירוק רכבים ולהרוויח על כך כסף.

כמה ניתן להרוויח ממכירת הרכב לפירוק?

מכירת רכב לפירוק תאפשר למוכר לקבל כסף על רכב ישן או לא תקין, כאשר גובה התשלום יהיה נתון לשינויים על פי הפרמטרים של כל רכב שנמכר לפירוק. בין הפרמטרים שנבדקים הם מצבו המכני של הרכב, מצב החלקים הנמצאים במנוע, היכולת לעשות שימוש חוזר בחלקים המכניים הקיימים בו, השנתון של הרכב, הדגם שלו ועוד הרבה מאוד גורמים אחרים.

ניתן לומר באופן כללי כי קונים רכבים לפירוק עשויים לשלם כמה מאות שקלים על רכב המיועד לגריטה, ועד כמה אלפי שקלים עבור רכב שעובר גריטה ובנוסף חלקיו המכניים נמכרים למוסכים ומגרשים.

אילו תהליכים בירוקרטיים כלולים במכירת רכב לפירוק?

לפני שפונים אל חברות ומגרשי פירוק רכבים, חשוב קודם כל לדווח על ביטול רישיונו של הרכב כדי לוודא כי הוא לא יתוקן ויחזור לנסיעה על הכביש. את ביטול הרישיון יש לעשות מול משרד הרישוי באמצעות מילוי טופס ייעודי, וקבלת אישור על ביטול רישומו.

מאמרים אחרונים

קניית רכבים לפירוק
בלוג

שיטת פירוק רכבים

כל אדם זקוק לרכב שלו, אך כאשר יש בו תקלה חמורה ועלות התיקון הופכת להיות גבוהה יותר מעלות המכונית, בעל הרכב זקוק לזמן לחשיבה מה

קרא עוד »
בלוג

רכב חילוץ

מכוניות חילוץ הן מכוניות מעוצבות במיוחד המשמשות להסעת אנשים שעברו תאונות. לרוב הן נראות כמו מכוניות רגילות, אך יש להן ציוד מיוחד המאפשר להן להעביר

קרא עוד »

הדבר הבא: התקנת דלקן לרכב

מערכות דלק לרכב הן המערכות המספקות דלק לרכב. מערכת הדלק מורכבת ממרכיבים שונים, לרבות המיכל, המשאבה והמסננים. המשאבה אחראית על דחיפת הבנזין מהמיכל למנוע. מערכת

קרא עוד »
מכירת רכב לפירוק מחיר
בלוג

מכירת רכב לפירוק מחיר

מכירת רכב לפירוק מחיר נסיעה יומיומית בפקקים הרבים שיש בכבישי הארץ יכולה להיות מתישה ומעייפת, אך למרות זאת אתם מקפידים תמיד על שמירת חוקי התעבורה

קרא עוד »
Call Now Button התקשרו עכשיו