קניית רכבים לפירוק מחירים

קניית רכבים לפירוק מחיריםהמחסור המתמשך במלאי רכבים שנגרם עקב מחסור עולמי בחלקי רכבים, לא השפיע על תהליכי קניית רכבים לפירוק מחירים שמתאימים לקונים רבים. קוני רכבים לפירוק מתמודדים בין מציאת הרכב הנכון לבין היכולת להרשות אותו לעצמם. 

בין הגירעון בחלקי רכבים וחסימות אחרות, יצרניות הרכב נאלצו להאט או אפילו להפסיק את הייצור, מה שגרם למחסור ברכבים חדשים, לשינוי הביקוש למכוניות משומשות ולזינוק דרמטי בעלויות של קניית רכבים לפירוק.

קניית רכבים בסיטונאות

סך כל התעריפים של קניית רכבים לפירוק לקנייה בסיטונאות, עולים השנה בממוצע בשלושים אחוזים, תעריפים שהונעו על ידי עלויות אדירות בצד המרכזי של השוק, בעיקר במחירי רכבים שעולים בטווח של 37% עד 48%. גם מחירי רכבים גדולים עולים בכ-37%, אבל לאחרונה נראו מחירי טנדרים גדולים בירידה בקצב מהיר יותר מאשר דגמי המיינסטרים האחרים.

בעלי רכבים שאינם בשימוש נפטרים מהם כדי לנצל את יתרונות קניית רכבים לפירוק מחירים גבוהים. כשייצור הרכב יעלה, מלאי הרכבים המשומשים יישאר צמוד והמחירים יישארו גבוהים. בעלי רכבים רבים אינם נאלצים להחליף את רכביהם הנוכחיים, אבל בשל גיל או נזק, נהגים רבים צריכים להחליף את מכוניותיהם או משאיותיהם לעתים תכופות, כך שהביקוש לא ייעלם.

קניית רכבים לפירוק מחירים אינם צפויים לרדת עד ששוק הרכבים ישוב לקדמותו, והמחסור בחלקי רכבים כבר לא ישפיע על היצרנים. 

קניית רכבים לפירוק מחירים הם הנורמל החדש

קונים פוטנציאליים משלמים פרמיות על רכבים משומשים במקום לשבת ולחכות לרכבים חדשים. צפי קניית רכבים לפירוק עתידים לרדת לאחר ייצור הרכבים החדשים, אבל אין זה סביר שהמחירים יחזרו לרמות שהיו לפני המחסור.

יש חדשות טובות

השוואת העלויות המרקיעות לעלויות שהיו בחודשים האחרונים מציירת תחזית אופטימית. קניית רכבים משומשים לפירוק מראה את אותה מגמה, וכמה כלי רכב אפילו רואים ירידה במחירים.

למרות המלאי שנעלם במהירות ותעריפי קניית רכבים לפירוק גבוהים, לקונים פוטנציאליים של רכבים משומשים יש את היתרון של רכישת רכבים אמינים מתמיד. המשמעות היא שקונים שאינם יכולים לדחות רכישת רכב, עדיין יכולים למצוא ערך טוב אפילו במחיר גבוה יותר.

עלויות קניית רכבים לפירוק

קניית רכבים לפירוק מחירים נקבעים לפי שיקולים שונים כגון סוג הרכב, מצב החלקים שלו, שנת הייצור, וכן הלאה. ברוב המקרים ניתן לקבל במזומן סכום של אלפי שקלים, אבל המחיר הסופי יקבע במעמד העברת המכונית לקונה רכבים בלבד.

מספר סימנים מצביעים על מסלול של עלייה בקניית רכבים לפירוק, ולא סביר שהמחירים ירדו בקרוב לרמות שהיו לפני תחילת המחסור. קניית רכבים לפירוק בקרב סוחרים מצביעים על עובדה לפיה מחירי הרכבים המשומשים עדיין עולים, אבל קצב העלייה הולך ומתמעט בחודשים האחרונים, המחירים עשויים להגיע עד 92,000 ₪.

קניית רכבים לפירוק מחירים

להלן מחירון פירוק רכבים

  • רנו מגאן- שנת 98-02 – 600-800 ש“ח
  • פיאט פונטו – שנת 98-02- מחיר 600-900 ש“ח
  • אופל קורסה – שנת 98-02- מחיר 800-1,100 ש“ל
  • יונדאי אקסנט – עד שנת 99 – 800-900 ש“ח
  • יונדאי אקסנט – החל משנת 99 – 1,000-1,500 ש“ח
  • יונדאי לנטרה – שנת 2000- 600- 800 ש“ח
  • יונדאי לנטרה E- החל משנת 01 – 1,300-1,800 ש“ח
  • גולף פולסוואגן – עד שנת 98 – 900-1,000 ש"ח
  • דולף פולסוואגן- החל משנת 98 – 1,800-2,200 ש“ח

כמובן שהמחירים משתנים בהתאם לדגם, ליצרן, לשנה שבה הרכב יוצר ולמצבו המכני.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

חבל על כל רגע
התקשרו עכשיו!
"7 טיפים חיוניים לרוכשי רכב: מה לבדוק לפני שקונים מיבואן"

קניית רכב יכולה להיות משימה לא פשוטה, במיוחד כאשר אתם מתכננים לקנות מיבואן. עליך להיות זהיר במיוחד כדי להימנע מכל סיכונים פוטנציאליים הקשורים לקניית מכונית משומשת. להלן שבעה טיפים חיוניים שכדאי לזכור לפני שאתה מקבל החלטה סופית:

"פירוק מכוניות שפועלות על גז: מדריך מקיף לפירוק רכבים"

פירוק רכב שנוסע על גז אולי נראה כמו משימה מאיימת, אבל זו יכולה להיות חוויה מתגמלת ומלמדת. בין אם אתה מכונאי שמעוניין להרחיב את הידע שלך או חובב מכוניות שמעוניין להסתכל מקרוב על הרכב שלך, הבנת התפקוד הפנימי של מכונית מונעת גז היא מיומנות חשובה שיש לך.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!