רכבים לגריטה

כיום כמעט לכולם יש רכב. רוב בעלי הרכבים יודעים להגיד מתי הרכב שלכם כבר לא מתאים לנסיעה על הכביש. באיזשהו שלב הרכב ישן מידי, פולט עשן, המנוע לא מספיק טוב, הוא סובל מתקלות חוזרות וכבר לא משתלם לשמור אותו. במצב כזה ניתן להעביר את הרכבים לגריטה. מתי נעביר רכבים לגריטה? כיצד נעשה זאת נכון? על מה חשוב להקפיד? המאמר הבא הוא בשבילכם.

מדוע יש לבצע גריטה?

גריטה היא דרך למחזור מתכת מכלי תחבורה בהם רכבים ואף אוניות או רכבות. מדובר בתהליך בו רכבים ישנים מגיעים למגרש ייעודי בו הם יעברו פירוק. הרכבים המגיעים לגריטה הם בדרך כלל רכבים ישנים שאינם נוסעים, רכבים עם תקלות מכאניות שלא שווה לתקן אותן או רכבים לאחר תאונה קשה שעלויות התיקון שלה יקרות מאוד ולא משתלמות או תאונה מורכבת שהגדירה את הרכב כמושבת שאסור לו לעלות על הכביש.

מתי יש להעביר רכבים לגריטה?

ההחלטה לבצע גריטה לרכב צריכה להתבצע בהתאם לפרמטרים מסוימים. ריכזנו לכם את שני הסימנים הבולטים המעידים על כך שהרכב לא תקין וכי יש למכור אותו לגריטה.

  • רמת תפקוד- הסימן הראשון והבולט ביותר הוא רמת התפקוד של הרכב. כאשר רכבים מתיישנים הם מגיעים לרמת תפקוד נמוכה. בדרך כלל הם סובלים מתקלות חוזרות, לא נוח לנסוע בהם, הם פולטים עשן, המנוע שלהם לא מתפקד טוב ובדרך כלל הבעלים לא ירגיש ביטחון לנסוע ברכב.
  • אף אחד לא רוצה לקנות אותו- עוד סימן בולט לכך שיש למכור רכבים לגריטה הוא במצב בו אף אחד לא רוצה לקנות אותם. במידה שהצעתם את הרכב שלכם בשוק רכבי יד שנייה ואף אחד לא מעוניין בו, זה כנראה הסימן שמעיד על כך שהרכב לא מיועד לנהיגה והגיע הזמן להעביר אותו לפירוק.

מה כולל תהליך קניית רכבים לגריטה?

על מנת למכור רכבים לגריטה יש קודם כל לעבור תהליך מול משרד הרישוי. בתהליך זה יהיה עליכם להגיע למשרד הרישוי או להיכנססימן בולט לכך שיש למכור רכבים לגריטה הוא במצב בו אף אחד לא רוצה לקנות אותם לאתר ולמלא את כל המסמכים הרלוונטיים המעידים על השייכות של הרכב אליכם ועל הסיבה בגינה יש למכור את הרכב לגריטה. יש לקחת בחשבון שלאחר שתקבלו אישור לא תוכלו לחזור אחורה, אלא עם עורך דין. לאחר קבלת האישור על כך שהרכב מיועד לגריטה תוכלו להתחיל לחפש סוחרי רכבים. לשם כך מומלץ לחפש מקום מורשה שמוכר על ידי הרשויות.

לאחר שתמצאו סוחרי רכבים מתאימים, תוכלו להתחיל בתהליך קניית הרכב. במסגרת התהליך סוחר הרכב יבחן את הרכב שאתם רוצים למכור ואת השווי שלו. כך הוא יוכל להעריך האם מדובר בעסקה משתלמת. לכן, לא ניתן לקבוע מה המחיר של מכירת רכבים לגריטה מאחר שמשתנים בין רכב לרכב. יש לקחת בחשבון שהמחיר יהיה נמוך משמעותית מהשווי שלו בשוק רכבי היד השנייה, מאחר שרכב שנמכר ביד שנייה נמכר עבור נסיעה ויש לו ערך, אך מכירה לפירוק מיועדת למחזור ויש לכך ערך נמוך משמעותית. על מנת שהמכירה תשתלם גם עבורכם חשוב לבדוק שהקונה לא מנכה את התשלום על הגרר שיסיע את הרכב למגרש הפירוק.

חשוב להקפיד לבטל את רישיון הרכב

אחד הדברים החשובים לפני מכירת רכבים לגריטה הוא ביטול רישיון הרכב במשרד הרישוי. לשם כך יש לפנות למשרד הרישוי ולעדכן כי הרכב מועבר לגריטה וכי יש לגרוע אותו ממצבת הרכבים הפעילים בישראל. יש לכך מספר סיבות בולטות. קודם כל ביטול רישיון הרכב לפני גריטה הוא חובה חוקית. בנוסף, במידה שלא תבטלו את רישיון הרכב, הרכב יהיה רשום כרכב פעיל ויהיה עליכם להמשיך לשלם אגרה רכב, טסט וכן הלאה. סיבה נוספת היא שבמידה שלא תבטלו את רישיון הרכב עלול להתבצע בו שימוש לא חוקי. על מנת לוודא כי הרכב אכן יעבור גריטה ולא יתבצע בו שימוש לא חוקי, חשוב מאוד לבטל את הרישיון שלו. שימו לב שבמידה שלא תבטלו את רישיון הרכב, על דו"ח תנועה שיתקבל יגיע אליכם. לכן, לפני מכירת רכבים לגריטה חשוב מאוד לבטל את רישיון הרכב. מומלץ לעשות זאת בעצמכם על מנת להיות בטוחים שזה התבצע כהלכה ורק לאחר מכן לפנות לקוני רכבים. מדובר בהליך פשוט וקצר יחסית ובסופו תקבלו אישור שיאפשר לכם להעביר את הרכב למגרש פירוק.

מה עושים עם הרכב בגריטה?

מכירת רכבים לגריטה היא אחת האופציות הטובות ביותר עבור רכבים ישנים שלא ניתן להשתמש בהם יותר. כאשר הרכב מועבר לגריטהאחד הדברים החשובים לפני מכירת רכבים לגריטה הוא ביטול רישיון הרכב במשרד הרישוי. הוא מתחיל תהליך ארוך של פירוק לחלקיו הקטנים ביותר. המטרה של פירוק הרכב היא למעשה לסיים את חייו תוך ניצול של החלקים הטובים המרכיבים אותו. בתהליך זה הרכבים יעברו פירוק כללי של כל החלקים על מנת לחשוף את שלדת הרכב. שלדת הרכב עשויה מברזל. ברזל הוא חומר שנחשב לחומר גלם שימושי ומבוקש מאוד. לכן, על ידי ריתוך של שלדת הרכב ניתן להפוך את הברזל לחומר גלם מקורי וכך יהיה ניתן למכור אותו לשימוש חוזר. על ידי כך אתם למעשה תורמים לשמירה על איכות הסביבה ומפחיתים ייצור של ברזל חדש שכולל זיהום אוויר ושימוש במשאבי טבע נדירים. מלבד לשימוש בשלדת הרכב, בתהליך הגריטה יבדקו את החלקים המכניים של הרכב. במידה שהם תקינים ושניתן לעשות בהם שימוש חוזר ברכבים אחרים, יהיה ניתן למכור אותם למוסכים או למגרשי מכוניות ולהשתמש בהם שנית. זהו למעשה מקור הרווח המשמעותי ביותר שעומד בפני סוחרי הרכבים לפירוק. בדרך כלל על מנת למכור את החלקים הללו ברווח גבוה יהיה צורך לשפץ אותם בצורה מקצועית.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

חבל על כל רגע. התקשרו עכשיו!

קורס טכנאי רכב

קורסי טכנאי רכב נועדו ללמד את התלמידים את המיומנויות והידע הדרושים לביצוע מגוון משימות תחזוקה, תיקון ואבחון רכב. טכנאי רכב חייבים להיות בעלי מיומנות גבוהה

רכבים לפירוק חלקי חילוף

במידה שאתם צריכים להחליף חלקים ברכב עומדות לפניכם מספר אפשרויות- הזמנת חלקי חילוף מהיצרן, הזמנת חלקי חילוף שלאו דווקא שייכים לדגם של הרכב שלכם או

מאמרים אחרונים

בלוג

קורס טכנאי רכב

קורסי טכנאי רכב נועדו ללמד את התלמידים את המיומנויות והידע הדרושים לביצוע מגוון משימות תחזוקה, תיקון ואבחון רכב. טכנאי רכב חייבים להיות בעלי מיומנות גבוהה

קרא עוד »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!