רכבים לפירוק

 

רכבים לפירוקאת שווי הרכב שלכם אתם מודדים כמובן על פי מחירוני הרכב השונים, אלא שלרכב שלכם יכול להיות ערך רב גם אם לפי מחירוני הרכב הוא לא שווה הרבה. כלי רכב הוא מתקן עמוס במערכות, חלקי מתכת, ברזל, פח, פלסטיק ושלל אמצעים, אביזרים וחלפים שונים שכל אחד מהם שווה כסף. אם שאלתם את עצמכם לאן מגיעים כלי רכב ישנים שיורדים מהכביש, אז התשובה היא שהם מגיעים לשוק שנקרא רכבים לפירוק ובשוק הזה הרכב שלכם יכול להיות שווה סכום כסף, גם אם לא גבוה, אבל כזה שיהיה מישהו שמוכן לשלם לכם אותו, גם אם בשוק הרכב אתם לא ממש מצליחים למכור. באיזה שלב מגיעים כלי רכב לפירוק? מה הרעיון בפירוק כלי רכב? איך ומי עושה מזה כסף? מדוע הסכומים שמציעים לכם עבור הרכב שלכם למטרות פירוק הם נמוכים משמעותית מהשווי של הרכב במחירוני הרכב? מה נדרש מכם בכדי להביא את הרכב שלכם לפירוק? על שאלות אלו ועוד תוכלו למצוא את התשובות ממש כאן בשורות הבאות.

 

למי רלוונטי כל השוק הזה שנקרא רכבים לפירוק?

ובכן, שוק הרכב הוא אחד מהשווקים הגדולים והדינמיים ביותר בישראל. בכל שנה נמכרים בישראל עשרות ואף מאות אלפי כלי רכב, חלקם חדשים מהיבואן וחלקם מחליפים ידיים בין בעלי רכבים בישראל. השווי של כלי הרכב האלה נמדד על פי הערך שהם יכולים לספק למטרות שימוש, קרי למטרות נהיגה ונסיעה. רכב חדש, תקין ומאובזר יעלה מן הסתם יקר, בעוד רכב מיושן, חשוף לתקלות ואולי פחות נוח לנסיעה ונהיגה יעלה, מן הסתם, פחות. ככל שהרכב שלכם ישן יותר, כך ערכו בשוק זה הולך ויורד עד למצב בו ייתכן שאף אחד כבר לא יהיה מעוניין לקנות אותו, בדרך כלל כאשר הסיכון לתקלות גבוה מדי או כאשר שווי התיקון והטיפול בו הופך את כל עסקת הרכישה שלו ללא כדאית.

כשהרכב שלכם מגיע לשלב הזה, הוא למעשה יכול לעבור לשוק אחר לגמרי שנקרא רכבים לפירוק. המדובר ברכבים שלמעשה אינם מיועדים עוד לנהיגה ולנסיעה אך ניתן להפיק מהרכיבים שלהם ערך כלכלי. כך למשל, רכב ישן יכול להיות מאוד לא אטרקטיבי לנהיגה ולנסיעה אך לכל הרכיבים שלו יש שווי כלכלי. לפח של מרכב הרכב יש שווי כלכלי, לרכיבי הפלדה השונים יש שווי הכלכלי וגם לאביזרים השונים יש שווי כלכלי כשהם שלמים לחלוטין. למעשה, לאחר שרכב מגיע לתהליך פירוק, ניתן לפרק אותו לחלקיקים הקטנים ביותר שלו ומכל רכיב כזה ניתן להפיק ערך כלכלי, בין שבאמצעות העברת הרכיב למחזור ובין שבאמצעות מכירתו כחלף לרכב דומה אחר.

 

 

האם אתם נדרשים לבצע דבר מה בכדי להעביר את הרכב שלכם לפירוק?

מכוניות לפירוק

ובכן, כאשר אתם מוכרים את הרכב שלכם בשוק של רכבים לפירוק אתם למעשה מורידים את הרכב שלכם מהכביש ומוציאים אותו ממחזור כלי הרכב הפעילים בישראל. בשלב הזה חשוב מאוד שתוודאו שהרכב שלכם אכן נגרע ממצבת הרכבים הפעילים בישראל ואת זה יהיה עליכם לעשות מול משרד הרישוי. במידה ולא תעשו כן, ייתכן שהרכב שלכם יפורק בתוך שבועות קצרים לחלקים הקטנים ביותר שלו, אבל אתם תמשיכו לקבל הזמנות לביצוע טסט, ביטוח חובה ותשלום אגרת רכב כשמבחינת המדינה, הרכב שלכם עדיין פעיל כתמול שלשום. במרבית המקרים, הגורם המקצועי שעוסק בתחום של רכבים לפירוק ושלו אתם מוכרים את הרכב שלכם לצרכי פירוק, הוא זה שידאג להסדרת הנושא מול משרד הרישוי, אך אתם מבחינתכם רוצים לוודא שכך אכן קורה. את זה תוכלו לעשות בעצמכם מול משרד הרישוי ואם קיבלתם הבטחה מסוחר החלקים שהוא יטפל עבורכם בנושא, ודאו שאתם מקבלים על כך אישור ושהפעולה אכן בוצעה במשרד הרישוי.

עיקר הסיכון מבחינתכם הוא שאתם תמכרו את הרכב שלכם לפירוק כשבפועל הוא לא יועבר לפירוק אלא ימשיך לנסוע על הכביש. במקרה כזה, אתם למעשה רשומים עדיין כבעלים של הרכב מכיוון שבמכירת רכבים לפירוק לא מבוצע התהליך של העברת יד במשרד הרישוי. במקרה כזה, כל מה שיקרה עם הרכב לאחר שמכרתם אותו לחלקים הוא באחריות שלכם – כך אם הוא עשה תאונה, כך אם הוא נתפס במצלמת מהירות וכך בכל מקרה אחר שבו פוגשים אותו רשויות האכיפה השונות. מהסיבה הזאת, חשוב מאוד לוודא שהרכב שלכם מוכרז כרכב שנגרע ממצבת הרכבים של ישראל וכי הוא אינו רשום יותר כרכב פעיל, בין שתעשו את זה בעצמכם ובין שתעשו זאת באמצעות סוחר רכבים לפירוק ותוודאו בעצמכם מול משרד הרישוי, שהתהליך אכן בוצע.

 

אז למי פונים לצורך מכירת רכב לפירוק?

כאמור, ההחלטה למכור רכב לפירוק היא החלטה לגמרי סובייקטיבית. מבחינת החוק, אין הגבלה לגבי אופי השימוש בכלי הרכב, כל עוד הוא עובר את כל מבחני הרישוי הנדרשים, וכידוע החל מ"גיל" מסוים של הרכב, הוא נדרש לבצע שני מבחני רישוי בשנה. אם החלטתם למכור את הרכב שלכם לפירוק, תוכלו לעשות זאת מול גורמים מקצועיים העוסקים ספציפית בתחום זה. המדובר במגרשים של חלקי חילוף, סוחרי רכבים לפירוק וסוחרי רכבים בכלל. כל אחד מהם מכיר את הפרוצדורה הנדרשת לביצוע גריעת רכב ממצבת הרכבים הפעילים והעברתו לפירוק וכל אחד מהם יכול פשוט לקחת את הרכב שלכם ולבצע את כל הפעולות הנדרשות על מנת "להיפטר" ממנו כחוק.

 

ואיך תבחרו את הסוחר המתאים?

מכירה וקניית רכבים לפירוק

ובכן, אפשר לומר שאתם יכולים לעשות מעין מחקר שוק בניסיון למצוא סוחר רכבים לפירוק שישלם לכם את הסכום הגבוה ביותר עבור הרכב. יחד עם זאת, עליכם לדעת שהסכום שתקבלו יהיה בכל מקרה נמוך הרבה יותר משוויו בשוק כלי הרכב. הסיבה לכך היא שפירוק הרכב דורש עבודה רבה שעולה כסף ולאחר מכן גם צריך להפיק רווח ממכירת חלקי הרכב שלכם. כדי שתהליך זה יהיה משתלם לסוחר רכבים לפירוק, עליו לרכוש את הרכב שלכם במחיר זול במיוחד. ייתכן מאוד שתוכלו לקבל מסוחר אחד כמה אחוזים או אפילו עשרות אחוזים יותר מאשר מציע לכם סוחר רכב אחר, אך בכל מקרה לא מדובר בסכומים גבוהים, כל עוד כמובן מדובר ברכב ישן שכבר אין לו קונים בשוק הרכב. אתם בהחלט יכולים לבצע השוואה של הצעות ממספר סוחרים, אבל אל תתעכבו על זה יותר מדי, בטח ובטח אם הרכב שלכם כבר לא נוסע, והמכירה דורשת גרירה של הרכב, מה שיכול לסבך את כל התהליך ולייקר אותו בכל מקרה.

בכל מקרה, הדבר החשוב ביותר לזכור בכל מהלך של מכירת רכבים לפירוק הוא א' לוודא שהרכב שלכם נגרע ממצבת כלי הרכב הפעילים במשרד הרישוי וב' שאתם מבינים שהסכום שאתם צפויים לקבל על הרכב יהיה נמוך משמעותית מאשר שוויו במחירוני רכב בשוק הרכב. כעת רק נותר לכם לבחור את הסוחר שמתאים לכם, בדרך כלל הראשון שפשוט יסכים לקנות אותו מכם ופשוט להעביר לו את הרכב ולוודא שהדברים מתבצעים בצורה מסודרת מול משרד הרישוי. בכל שנה עוברים אלפי כלי רכב את התהליך הזה כך שכל עוד אתם מבצעים אותו בצורה מסודרת, אין לכם שום דבר לחשוש ממנו.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

חבל על כל רגע
התקשרו עכשיו!
מכירת רכב לפירוק

  אם יש לכם רכב ישן שמתחיל לקרטע ואתם מבינים שאין שום סיכוי שתוכלו למכור אותו הלאה, אתם רוצים להכין את עצמכם למעמד של מכירת

כך תשלחו את הרכב שלכם לפירוק

הרכב שלכם כבר עומד שבועות על גבי שבועות בחנייה? תיקון רכב לעיתים יכול להפוך ללא כלכלי בכלל, שווי התיקון עולה לפעמים על שווי הרכב, במיוחד

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!