כמה מקבלים על רכב לגריטה

תוכן עניינים

כמה מקבלים על רכב לגריטהכמה מקבלים על רכב לגריטה

תהליך גריטה הוא תהליך שקיים כבר הרבה שנים, למעשה תהליך הגריטה התחיל בחוץ לארץ כדי לאפשר מחזור רכבים ולזהם פחות את הסביבה. בעבר נהגה המדינה להעניק פיצויים לכל מי שיבחר למכור את רכבו לגריטה, אך מאז הדברים השתנו. אם אתם מעוניינים לדעת מהי גריטה או כמה מקבלים על רכב לגריטה, יש לפניכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת.

 

מהי גריטה?

גריטת רכבים הוא תהליך מחזור שלם הממיר חלקי רכבים ישנים לחומרי גלם חדשים עבור רכבים אחרים. הרכבים הישנים הם רכבים מזהמים, אך עדיין ניתן להשתמש במתכת או ברכיבים שעובדים כראוי ולהתקין אותם ברכבים חדשים (לאחר שעברו חידוש כמובן). מה אתם מרוויחים מזה? כסף ותרומה לאיכות הסביבה. את חלקי הרכב המיועד לגריטה הופכים לדברים מגוונים. לדוגמא, צמיגים ישנים יהפכו להיות משטחי משחקים, החלונות יהפכו לזכוכית בתהליך עיבוד והפרדה, השלדה שלכם תמכר לברזל ועוד. 

 

מי שהוביל את תוכנית הגריטה הוא המשרד לאיכות הסביבה. המטרה היא גם לצמצם כלי רכב ישנים על הכביש בישראל, גם לעודד אנשים למכור את הרכבים שלהם שלא נעשה בהם שימוש וכך בעיות חניה ופקקים יכולים להיפטר, וגם לשמור על בטיחות הנוסעים מפליטת גזים רעילים. מי שעומד בתנאים של הרשויות ייתכן ויהיה זכאי לקבל עד 3,000 ש"ח מענק. 

מתי הרכב שלכם מתאים לגריטה?

יש מקרים מסוימים בהם אתם יכולים לגשת למגרש גריטה כדי לברר כמה מקבלים על רכב לגריטה. מהם המקרים?

רכב ישן – כאשר הרכב שלכם כבר ישן ומזהם (20 שנה על הכביש) יהיה עדיף לכם לגשת לגריטה מאשר לנסות למכור את הרכב במחירון שלו.

תאונה – עברתם תאונה עם הרכב? אם לצורך תיקון הרכב אתם צריכים לשלם יותר משווי הרכב עדיף לכם יהיה לשלוח את הרכב לגריטה. הדרך הטובה ביותר לדעת את עלות התיקון היא על ידי פניה לבעל מקצוע אשר מגיע עד אליכם הביתה ויציג בפניכם את עלויות התיקון לעומת כמה מקבלים על רכב לגריטה. 

רכב מושבת – כאשר הרכב שלכם מושבת ולא יכול לעלות לכביש יותר הפיתרון היחיד שלכם הוא למכור אותו לחלקים, לגריטה או לנסות לקבל את רישיון הרכב בשנית, אך זה תהליך מאוד מסובך.

 

כמה מקבלים על רכב לגריטה וממי?

כל רכב יכול לעבור גריטה, אבל בכדי שתהיו זכאים למענק מטעם המדינה על הרכב שלכם להיות מעל 20 שנה על הכביש ובעל רישיון בתוקף. המענק אותו תקבלו מהמדינה עומד על כ-3,000 ש"ח. עליכם תחילה לבטל את הרישיון שלכם, להגיע למשרד הרישוי כאשר הרכב עוד במצב שמיש, למלא את כל הטפסים הייעודיים ולאחר מכן תקבלו אישור איתו אתם מגיעים למגרש גריטה. לצערנו, היום שירותי הגריטה כבר לא פעילים, משמע לא תקבלו את המענק מטעם המדינה אלא רק את התשלום עבור שווי הרכב. אבל אי אפשר לדעת, אולי בשנה הקרובה הפעילות תחזור לעצמה. 

המחיר הסופי אותו תקבלו על הרכב לא קשור למענק מהמדינה משתנה בהתאם לגיל הרכב, סוג הרכב, מצב הרכב ומורכבות העבודה. המחירים יכולים להתחיל החל מ-500 ש"ח ולהגיע לעד 4,000 ש"ח. זה פחות או יותר הטווח אותו תקבלו עבור הרכב שלכם. ככל שהרכב חדש יותר והרכיבים בו ברי תיקון כך המחיר יעלה. אף אחד לא מבטיח לכם להתעשר ממכירת הרכב לגריטה, אבל אין ספק שזה עדיף על פני מצב בו הרכב יושב בחנייה ומעלה אבק.

מאמרים אחרונים

קניית רכבים לפירוק
בלוג

שיטת פירוק רכבים

כל אדם זקוק לרכב שלו, אך כאשר יש בו תקלה חמורה ועלות התיקון הופכת להיות גבוהה יותר מעלות המכונית, בעל הרכב זקוק לזמן לחשיבה מה

קרא עוד »
בלוג

רכב חילוץ

מכוניות חילוץ הן מכוניות מעוצבות במיוחד המשמשות להסעת אנשים שעברו תאונות. לרוב הן נראות כמו מכוניות רגילות, אך יש להן ציוד מיוחד המאפשר להן להעביר

קרא עוד »

הדבר הבא: התקנת דלקן לרכב

מערכות דלק לרכב הן המערכות המספקות דלק לרכב. מערכת הדלק מורכבת ממרכיבים שונים, לרבות המיכל, המשאבה והמסננים. המשאבה אחראית על דחיפת הבנזין מהמיכל למנוע. מערכת

קרא עוד »
מכירת רכב לפירוק מחיר
בלוג

מכירת רכב לפירוק מחיר

מכירת רכב לפירוק מחיר נסיעה יומיומית בפקקים הרבים שיש בכבישי הארץ יכולה להיות מתישה ומעייפת, אך למרות זאת אתם מקפידים תמיד על שמירת חוקי התעבורה

קרא עוד »
Call Now Button התקשרו עכשיו