כמה מקבלים על רכב לפירוק

תוכן עניינים

כמה מקבלים על רכב לפירוקכמה מקבלים על רכב לפירוק

כל נהג יודע שציות לחוקי התעבורה יכול להציל חיים ולמנוע תאונות דרכים, אך ישנם לא מעט מקרים בהם גם נהגים שומרי חוק וזהירים נקלעים לתאונות דרכים כתוצאה מנהיגה רשלנית של נהגים אחרים. לכן אם גם אתם נקלעתם לסיטואציה כזו בה גם רכבכם הפרטי ניזוק באופן נרחב, כדאי שתדעו כי עומדות לפניכם אלטרנטיביות שונות – להשקיע בתיקון הרכב כדי להחזירו לנסיעה על הכביש, או לחסוך את עלויות התיקון היקרות ופשוט למכור אותו למגרש רכבים לפירוק.

אם האופציה השנייה מעט יותר קורצת לכם, במיוחד כיוון שכך תוכלו לחסוך כסף בעלויות תיקון גבוהות, תשמחו לדעת כי מכירת הרכב לפירוק יכולה להכניס לכיסכם כמה מאות שקלים. כדי להבין יותר כמה מקבלים על רכב לפירוק, ומה עליכם לעשות כדי לבצע את המהלך הזה – ריכזנו בהמשך את כל השאלות והתשובות שיעשו לכם סדר בנושא.

למה למכור את הרכב לפירוק?

פירוק רכב משמעו הליך גריטה, שזהו תהליך בו מוסרים מהרכב כל החלקים שלו כאשר שלדת הרכב העשויה ברזל מותכת ונמכרת למפעלים ותעשיות העושים שימוש שוטף בחומר גלם זה. בתהליך הזה חיי הרכב למעשה מסתיימים, אך עשויים להפיק עבורכם רווח מכובד על מכירת החלקים והברזל וגם חסכון בתשלומים גבוהים על תיקון הרכב, או הימנעות מהשארת הרכב בחניה בלא כל שימוש.

האם ניתן למכור לפירוק רק רכבים שעברו תאונה?

תהליך פירוק רכבים נועד לנצל את החלקים הטובים שנותרו ברכב, ולכן לא רק רכבים שהיו שימושיים עד לא מזמן יכולים להימכר לפירוק, אלא גם רכבים ישנים שמעלים חלודה ואבק בחנייה הפרטית. כיוון שתהליך הגריטה מאפשר להתיך כל שלדת ברזל של רכב, גם רכבים ישנים מאוד עשויים להיות שימושיים לאחר הגריטה ולהפיק לא מעט ברזל שניתן למכור לתעשיות הזקוקות לו.

לעיתים בעלי רכבים ישנים המחזיקים ברכבים תקינים שנוסעים, יעדיפו לחסוך את הוצאות התחזוקה הרבות שיש על הרכב הישן, ולכן יעדיפו למכור אותו למגרש פירוק רכבים ולהשתדרג לרכב חדש יותר.

מה התהליך הבירוקרטי הכרוך במכירת רכב לפירוק?

לפני שמוכרים את הרכב למגרש פירוק רכבים, יש צורך קודם כל לעבור תהליך בירוקרטי קצר דרך משרד הרישוי. כיוון שכל רכב שעולה על הכביש מחזיק ברישיון רכב תקף וחוקי, לפני שמחליטים לפרק את הרכב ולסיים את חייו על הכביש יש לבטל את הרישום הרשמי שלו באמצעות משרד הרישוי. את הטופס ניתן למלא ולשלוח דרך האתר של משרד הרישוי, כאשר רק לאחר קבלת האישור מהם ניתן למכור את הרכב לפירוק.

כמה מקבלים על רכב לפירוק?

מכירת רכב לפירוק רכבים עשויה להניב רווח נאה למוכר, זאת בהתאם למצב הרכב ועוד מגוון פרמטרים אחרים הנבחנים על ידי קונה הרכב לפירוק. רכבים מושבתים שהחלקים שלהם אינם שימושיים עשויים להכניס למוכרים סכום כסף נמוך יותר, כיוון שרוב הרווח שהקונה יוציא מהרכבים הללו הוא מהברזל.

לעומת זאת רכבים שמישים בהם החלקים במצב טוב וניתנים למכירה ושימוש חוזר יניבו רווח גדול יותר למוכרים, כיוון שנוסף לברזל המותך שנמכר קונה רכב לפירוק יכול להרוויח גם על החלקים שהוצאו ממנו. באופן כללי ניתן לומר כי סכומי הכסף שניתן להרוויח ממכירת רכב לפירוק יתחילו מכמה מאות שקלים, ולעיתים עשויים להגיע עד כמה אלפי שקלים – בהתאם למצבו של הרכב ומצב החלקים. 

כמה מקבלים על רכב לפירוק- אילו מקומות מוסמכים לפרק רכבים?

אם לאחר בדיקת הרכב במוסך החלטתכם לא להשקיע בתיקון ופשוט למכור אותו לפירוק, לא תוכלו למכור אותו למוסך בו אתם מטפלים. המקומות שמעוניינים לקנות רכבים לפירוק הם בדרך כלל מגרשי רכבים, חברות המתמחות בפירוק רכבים או אפילו סוחרי רכבים פרטיים המתעסקים גם בתהליכי גריטה ופירוק רכבים מושבתים וישנים.

כמה מקבלים על רכב לפירוק- כיצד תהיו בטוחים כי הרכב שלכם לא יחזור לכביש?

חשוב להדגיש כי בהחלטה של מכירת רכב לפירוק אין דרך חזרה, כיוון שההגדרה של רכב המועבר לפירוק היא רכב מושבת שאינו כשיר לנסיעה על הכביש. לכן כדי להיות בטוחים כי הרכב שמכרתם לפירוק לא יוחזר לכביש, חשוב להסדיר את העניין הבירוקרטי של ביטול רישיון הרכב במשרד הרישוי כדי למנוע מקרים כאלו. בנוסף לכך, יש לבחור רק חברות ומגרשי פירוק רכבים מקצועיים ואמינים.

מאמרים אחרונים

קניית רכבים לפירוק
בלוג

שיטת פירוק רכבים

כל אדם זקוק לרכב שלו, אך כאשר יש בו תקלה חמורה ועלות התיקון הופכת להיות גבוהה יותר מעלות המכונית, בעל הרכב זקוק לזמן לחשיבה מה

קרא עוד »
בלוג

רכב חילוץ

מכוניות חילוץ הן מכוניות מעוצבות במיוחד המשמשות להסעת אנשים שעברו תאונות. לרוב הן נראות כמו מכוניות רגילות, אך יש להן ציוד מיוחד המאפשר להן להעביר

קרא עוד »

הדבר הבא: התקנת דלקן לרכב

מערכות דלק לרכב הן המערכות המספקות דלק לרכב. מערכת הדלק מורכבת ממרכיבים שונים, לרבות המיכל, המשאבה והמסננים. המשאבה אחראית על דחיפת הבנזין מהמיכל למנוע. מערכת

קרא עוד »
מכירת רכב לפירוק מחיר
בלוג

מכירת רכב לפירוק מחיר

מכירת רכב לפירוק מחיר נסיעה יומיומית בפקקים הרבים שיש בכבישי הארץ יכולה להיות מתישה ומעייפת, אך למרות זאת אתם מקפידים תמיד על שמירת חוקי התעבורה

קרא עוד »
Call Now Button התקשרו עכשיו