קניית רכב לפירוק

תוכן עניינים

קניית רכב לפירוקקניית רכב לפירוק

לאחר עשר שנים שהרכב שירת אתכם נאמנה, החלטתם להשתדרג ולרכוש רכב חדש שיהיה בו גם מקום לכל המשפחה. כיוון שיש לכם רק חניה אחת מתחת לבניין החלטתם למכור את הרכב הישן בעלות סמלית, אך גם לאחר מספר חודשים אף אחד לא  מעוניין לרכוש ממכם את הרכב. יש לקחת בחשבון כי רכבים ישנים אינם נמכרים כל כך מהר, כיוון שעלויות התיקון והאחזקה עשויות לעלות לקונה בסופו של דבר יותר מהרכב.

לכן אם המטרה שלכם היא להיפטר מהרכב מהר, אך גם להרוויח סכום סמלי עליו – כדאי שתשקלו למכור אותו למגרש פירוק רכבים. תהליך קניית רכב לפירוק אינו מורכב כלל, ובסופו תוכלו גם להרוויח כסף מזומן במקום. אז איך תוכלו לעשות זאת ומה כדאי לדעת על התהליך הזה? על כך בשורות הבאות.

פירוק רכב – מה זה אומר?

המטרה של פירוק רכב היא לסיים את חייו, כאשר נעשה ניצול אחרון של החלקים הטובים המרכיבים אותו. תהליך פירוק רכב נקרא גם תהליך גריטה, במהלכו הרכב עובר פירוק כללי של כל חלקיו כדי לחשוף את שלדת הרכב. כיוון שהשלדה עשויה ברזל שהוא חומר גלם שימושי ומבוקש, היא עוברת ריתוך בכדי שניתן יהיה להשיג את חומר הגלם המקורי של הברזל ולמכור אותו לכל המרבה במחיר.

נוסף להתכת הברזל ומכירתו, לאחר קניית רכב לפירוק נעשים תהליכי בדיקה של החלקים המכניים של הרכב כדי לבדוק האם ניתן לעשות בהם שימוש חוזר ברכבים אחרים. במידה וכן, קונה הרכב לפירוק מוכר גם אותם למוסכים ומגרשי מכוניות המחפשים אחר אותם חלקי חילוף משומשים.

אילו רכבים מיועדים לעבור תהליך פירוק?

כיוון שפירוק רכב מסיים את חייו של הרכב, הרכבים שמיועדים לעבור פירוק יהיו לרוב רכבים ישנים שאינם נמצאים בשימוש בנסיעה על הכביש. רכבים כאלו נקראים ונראים לעיתים כגרוטאות, כיוון שהם נמצאים בחניה בחוסר שימוש במשך זמן רב וכתוצאה מכך מעלים אבק, חלודה ולכלוך רב. כל אלו אינם מונעים מקונה הרכבים להשתמש בחלקי הברזל כמובן, ולכן הוא ישמח לקנות רכבים אלו.

נוסף לרכבים ישנים, גם רכבים חדשים יחסית שעברו תאונה יהיו מועמדים למכירה לפירוק, במיוחד כאשר מדובר על רכבים שעלויות התיקון שלהם יקרות מאוד ולא משתלמות, או רכבים שעברו תאונה מורכבת שהגדירה אותם כרבים מושבתים שאסור להם לעלות לכביש. גם במקרים כאלו אנשים וחברות המתעסקים בפירוק רכבים ירצו לרכוש רכבים כאלו, ולנסות להרוויח כסף על החלקים והברזל שיש בהם.

באילו מקומות ניתן לפרק את הרכב?

פירוק רכבים אינו נעשה בכל מקום, אלא רק במגרשים ייעודיים לכך בהם קיים הציוד הנחוץ לתהליך הפירוק והגריטה. מוסכים לדוגמה אינם מטפלים בתהליכי פירוק כאלו, ולכן כדי למצוא מקומות מקצועיים ואמינים אליהם ניתן לפנות למכירת הרכב, רצוי לחפש ברחבי הרשת או דרך המלצות של אנשים.

למה צריך לבטל את רישיון הרכב לפני העברתו לפירוק?

רוב הרכבים שמועברים לפירוק הם רכבים מושבתים ולא תקינים, שאלו למעשה רכבים שחל עליהם איסור לעלות על הכביש. בכדי לוודא כי רכבים כאלו אכן יעברו תהליך פירוק וגריטה ויסיימו את חייהם, על בעל הרכב לבטל את הרישיון שלהם במשרד הרישוי כדי להבטיח שלא יעשה בהם שימוש לא חוקי.

למרות שמדובר בהליך בירוקרטי מחייב לפני מכירת הרכב לפירוק, זהו הליך קצר ופשוט יחסית שניתן לעשות גם באמצעות מילוי טופס במשרד הרישוי. רק לאחר קבלת אישור על ביטול הרישיון של הרכב ניתן להעבירו למגרש פירוק הרכבים, כששינוע הרכב נעשה באמצעות גרר משום שחל איסור לנסוע עליו.

מה צריך לדעת על תהליך קניית רכב לפירוק

הקונים שירצו לקנות ממכם את הרכב הישן/מושבת צריכים קודם כל לוודא שהוא יהיה משתלם עבורם, ולכן התשלום שתקבלו יקבע לאחר בחינת הרכב על ידי הקונה והערכת השווי שלו מבחינת חלקים וברזל. כדי שזה ישתלם לכם בסופו של דבר, כדאי מאוד לוודא מראש כי קונה הרכב לפירוק לא ינכה מהתשלום את הגרר שיסיע את הרכב למגרש הפירוק וכי העלות תצא מכיסו. בנוסף יש לצפות מראש לתשלום לא גבוה עבור הרכב, כי בסופו של דבר מדובר על רכב לא תקין שאינו נועד לנסיעה. 

מאמרים אחרונים

קניית רכבים לפירוק
בלוג

שיטת פירוק רכבים

כל אדם זקוק לרכב שלו, אך כאשר יש בו תקלה חמורה ועלות התיקון הופכת להיות גבוהה יותר מעלות המכונית, בעל הרכב זקוק לזמן לחשיבה מה

קרא עוד »
בלוג

רכב חילוץ

מכוניות חילוץ הן מכוניות מעוצבות במיוחד המשמשות להסעת אנשים שעברו תאונות. לרוב הן נראות כמו מכוניות רגילות, אך יש להן ציוד מיוחד המאפשר להן להעביר

קרא עוד »

הדבר הבא: התקנת דלקן לרכב

מערכות דלק לרכב הן המערכות המספקות דלק לרכב. מערכת הדלק מורכבת ממרכיבים שונים, לרבות המיכל, המשאבה והמסננים. המשאבה אחראית על דחיפת הבנזין מהמיכל למנוע. מערכת

קרא עוד »
מכירת רכב לפירוק מחיר
בלוג

מכירת רכב לפירוק מחיר

מכירת רכב לפירוק מחיר נסיעה יומיומית בפקקים הרבים שיש בכבישי הארץ יכולה להיות מתישה ומעייפת, אך למרות זאת אתם מקפידים תמיד על שמירת חוקי התעבורה

קרא עוד »
Call Now Button התקשרו עכשיו