למכור את הרכב ולקבל מזומן במקום

תוכן עניינים

יש לכם רכב גרוטאה? רכב שכבר הזמן שלו חלף, עבר תאונה ושכבר אף אדם לא יתעניין ברכישה שלו דרך אתרי מסחר יד שנייה? מה אם נגיד לכם שהרכב שלכם שווה כמה אלפי שקלים מזומנים? רבים חושבים על תיקון הרכבים שלכם ולאחר מכן מכירה שלהם, ברוב המקרים יצא שאתם תפסידו יותר מאשר תרוויחו, עלות תיקון של רכבים תעלה לכם יותר משווי הרכב… הבחירה כמובן בידיים שלכם, אבל תדעו שיש אופציה טובה יותר והיא למצוא קונה רכבים במזומן.

קונה רכבים במזומן למטרת פירוק או לנסיעה

קונה רכבים במזומן
תמונה: freepik

אם נדבר גלויות, אין קריטריון מסוים לפיו יקבלו את הרכב שלכם לפירוק, אך לעיתים זה משתלם ולעיתים לא. אם מדובר על רכב אשר תקול בתקלה זעירה שהתיקון שלה לא יקר, מומלץ יהיה לתקן את הרכב במקום למסור אותו (כמובן שיש לבדוק מהי ההצעה תחילה), אך לרוב רכב תקין אשר נמכר ליד שנייה יהיה משתלם יותר.

שימו לב לצורך מה נקנה הרכב שלכם, ייתכן ויהיו מגרשים שירכשו את הרכב שלכם לצורך פירוק, או מצד שני יהיו מקומות אשר ירכשו את הרכב שלכם לנסיעה. מצב הרכב לא משפיע על המכירה אלא על המחיר אותו ישלמו לכם עבור הרכב. הרכב נבדק על ידי מומחים אשר אומדים את מחיר הרכב לפי החלקים התקינים, משקל הרכב למתכת ומשקל הרכב בשביל מכירת הברזל. 

יש מגרשים אשר משמשים גם לצרוך טרייד אין, אתם מוסרים את הרכב התקול (או שלא) ומקבלים רכב חלופי במחיר מסובסד. רבים הרכבים, בדרך כלל אלו שעברו תאונה ולא הישנים אשר עוברים שיפוץ יסודי בכדי להחזיר אותם לתקינותם. אותם רכבים נמכרים על ידי מגרש המכוניות במחיר נמוך יותר בסופו של דבר.

קונה רכבים במזומן מציל את כדור הארץ

מי חשב שגם לקונה רכבים יש כוחות על? טוב בואו לא ניסחף, אבל יש השפעה מאוד משמעותית על גריטת מכוניות או פירוק מכוניות על זיהום כדור הארץ. ידוע כי רכבים ישנים הם אחד מגורמי הזיהום המשפיעים ביותר, איך זה קשור לגריטה? בעבר עודדה מדינת ישראל ועוד מדינות רבות מכירה של רכבים ישנים בתמורה לכסף מזומן למוכרים, בישראל המחיר עמד על 3,000 ש"ח לרכב ישן, בארצות הברית המחיר עמד על 4,500 דולר… כנראה שמשתלם יותר להיות עם כוחות על בחו"ל… כיום כבר אין את השיתוף פעולה עם המדינה, אך עדיין ניתן למכור רכבים ישנים ולקבל כמה אלפי שקלים בתמורה.

המחיר אותו תקבלו משתנה בהתאם למצב הרכב, השנתון שלו, מספר החלקים התקינים, ומשקל הרכב עבור הברזל והמתכת. כדי לבדוק את המחיר באופן ספציפי יותר עליכם למצוא אדם אשר קונה רכבים, תוכלו לבחור בסוחר פרטי או במגרשים אשר זאת עבודתם, תקבלו הצעת מחיר על ידי מומחה שייבחן את הרכב שלכם ולאחר מכן עליכם יהיה למלא מספר טפסים של משרד הרישוי המצהירים על ביצוע העסקה. 

קונה רכבים במזומן – אילו רכבים מתאימים לדיל הזה?

לא כל רכב משתלם לכם להעמיד למכירה עבור קונה רכבים, לעיתים תוכלו למצוא מחירים גבוהים יותר כאשר תמכרו ביד שנייה. בכדי לדעת אם הרכב שלכם עומד בקריטריונים מתאימים אנו ממליצים לכם לעשות סדר בכל הבלאגן. 

רכב חדש פחות מתאים למכירה עבור קונה רכבים, זאת בהתחשב במחירון הגבוה. עם זאת, כאשר הרכב עובר תאונת טוטאלוס, עדיף למכור מאשר לתקן. מגרשים רבים עובדים לפי המחירון של יצחק לוי, ולכן יש לא אומדן מסוים לבדיקה עד כמה שווה הרכב שלכם. 

מלבד למצב של טוטאלוס, כאשר הרכב שלכם הוא כבר רכב ישן, סביר להניח שכמות הקונים שרוצים את הרכב תפחת עד ללא תהיה קיימת. במקרה כזה שכבר אין לכם מה לעשות עם הרכב תוכלו למכור אותו לקונה רכבים, סביר להניח שאותו קונה רכבים במזומן לא ישתמש ברכב לנסיעה, אלא ימכור את החלקים ואת הרכב לברזל ומתכת.

המצב האחרון בו נמליץ לכם למכור את הרכב הוא מצב שדי יכול לעצבן. מכירים את זה שהרכב פשוט מוצף בתקלות? אתם מתקנים משהו אחד ושבוע אחרי צצה בעיה אחרת, רכבים כאלה יכולים לגרום לכם להוצאות רבות ולכן יש להגיע להחלטה. מכירה של רכב כזה ליד שנייה עבור אדם פרטי היא עניין של מצפון… מלבד למצפון, עליכם לעיתים להתחייב בבדיקה ככה שייתכן מאוד ותחוו קשיים רבים במכירת הרכב. במקרים כאלה תוכלו למכור את הרכב לחלקים, אותו מגרש ייקח את הרכב עבור תשלום אשר תקבעו מראש.

קונה רכבים במזומן – מציאת מקום אמין

לא פשוט למצוא קונה רכבים במזומן, לפחות לא אחד אמין. היום השוק הזה די פרוץ, יש סוחרים פרטיים רבים ומגרשים שעובדים ללא כל רישיון. אנו ממליצים לכם לפנות למקום אמין ומקצועי אשר יעניק לכם את השירות המקסימלי שמגיע לכם. כמו כן, מומלץ תמיד להגיע עם אדם שיש לו ידע טכני מסוים ברכבים, לפחות במקרים בהם מדובר על מכירת רכב חדש אל קונה רכבים במזומן. 

עצם העובדה שהתשלום נעשה במזומן לא אומר שיש כאן איזו בעיה חוקית, מקום מקצועי ידווח על כל שלב בתהליך ויעדכן כמובן את המוכר. בסופו של דבר מדובר על תהליך שמשתלם גם למדינה, גם לאזרח וגם לכדור הארץ. שימו לב, מומלץ לקבל מספר הצעות מחיר כדי לבחון את מצב הרכב והאם באמת משתלם לכם לבצע את העסקה. כאשר מדובר על רכב חדש נמליץ לכם לקבל הצעת מחיר עבור תיקון הרכב ממוסך מורשה, כך תוכלו לדעת בדיוק מהי עלות התיקון לעומת עלות המכירה, ומה משתלם לכם לעשות.

מאמרים אחרונים

קניית רכבים לפירוק
בלוג

שיטת פירוק רכבים

כל אדם זקוק לרכב שלו, אך כאשר יש בו תקלה חמורה ועלות התיקון הופכת להיות גבוהה יותר מעלות המכונית, בעל הרכב זקוק לזמן לחשיבה מה

קרא עוד »
בלוג

רכב חילוץ

מכוניות חילוץ הן מכוניות מעוצבות במיוחד המשמשות להסעת אנשים שעברו תאונות. לרוב הן נראות כמו מכוניות רגילות, אך יש להן ציוד מיוחד המאפשר להן להעביר

קרא עוד »

הדבר הבא: התקנת דלקן לרכב

מערכות דלק לרכב הן המערכות המספקות דלק לרכב. מערכת הדלק מורכבת ממרכיבים שונים, לרבות המיכל, המשאבה והמסננים. המשאבה אחראית על דחיפת הבנזין מהמיכל למנוע. מערכת

קרא עוד »
מכירת רכב לפירוק מחיר
בלוג

מכירת רכב לפירוק מחיר

מכירת רכב לפירוק מחיר נסיעה יומיומית בפקקים הרבים שיש בכבישי הארץ יכולה להיות מתישה ומעייפת, אך למרות זאת אתם מקפידים תמיד על שמירת חוקי התעבורה

קרא עוד »
Call Now Button התקשרו עכשיו