קונה רכבים לפירוק ללא טסט

מעוניין למכור רכב לפירוק? פנה אלינו עוד היום

השימוש ברכב כולל תשלום שנתי וקבוע למשרד התחבורה עבור עריכת טסט שנתי. אך ישנם מקרים, בהם לאדם יש רכב שהוא לא משתמש בו ולכן הוא לא רוצה לשלם את העלות של הטסט. במצבים כאלה ניתן למכור את הרכב לפירוק גם ללא טסט. על קונה רכבים לפירוק ללא טסט נרחיב במאמר הבא.

האם ניתן למכור רכבים לפירוק ללא טסט?

כפי שציינו, בעלי רכבים נדרשים לשלם בכל שנה תשלום עבור טסט שנתי למשרד התחבורה. אך במקרים בהם בעל הרכב לא נוהג ולאיש מספר סיבות שמובילות בעלי רכבים להחליט למכור את הרכב לפירוק ולחפש קונה רכבים לפירוק ללא טסט משתמש ברכב ולכן לא משלם על עריכת טסט יהיה לו קשה למכור את הרכב. למעשה במידה שלא שילמתם על טסט ועברו שלושה חודשים לא תוכלו לבצע העברת בעלות בדואר או במשרד הרישוי. אך במידה שאתם מוכרים את הרכב לסוחר מורשה שייקח את הרכב לפירוק תוכלו לעשות זאת גם אם הרכב ללא טסט.

קונה רכבים לפירוק ללא טסט הוא למעשה עסק שקונה רכבים ישנים, לא תקינים או לאחר תאונה שלא מתאימים לנסיעה ולוקח אותם לפירוק. תהליך הפירוק הוא תהליך בו מפרקים את הרכב ומוכרים את החלקים התקינים שלו ואת חלקי הברזל לשימוש חוזר.

מה הסיבות למכירת רכב לפירוק?

יש מספר סיבות שמובילות בעלי רכבים להחליט למכור את הרכב לפירוק ולחפש קונה רכבים לפירוק ללא טסט. ריכזנו לכם את הסיבות המרכזיות לכך-

רמת תפקוד הסיבה הראשונה ואחת המרכזיות למכירת רכב לפירוק היא כאשר רמת התפקוד של הרכב נמוכה במיוחד. אם יש לכם רכב ישן שאתם מרגישים שהגיע לקיצו (פולט עשן, המנוע לא תקין, סובל מבעיות חוזרות, לא נוח ולא בטיחותי לנסוע בו) כנראה שאתם צריכים למכור אותו לפירוק.
אין קונים עוד סיבה שמובילה בעלי רכבים לחפש קונה רכבים לפירוק ללא טסט היא כאשר הם מנסים למכור את הרכב אך לא מצליחים למצוא קונים. ישנם מקרים בהם הרכב ישן, אתם מנסים למכור אותו בשוק היד השנייה אך פשוט לא מצליחים למצוא אף אחד שמעוניין בו. במצב כזה האפשרות הטובה ביותר היא למכור את הרכב לפירוק.
תאונה סיבה נוספת שמובילה בעלי רכבים למכור את הרכב שלהם לפירוק היא במידה שהרכב עבר תאונה. פעמים רבות לאחר תאונה הרכב סובל מנזקים חמורים במיוחד, לעתים שלדת הרכב נפגעת, לעתים החלקים הפנימיים נפגעים ופעמים רבות עלויות התיקון גבוהות במיוחד. לא תמיד משתלם לתקן את הרכב לאחר תאונה וישנם מצבים בהם הרכב מוגדר כמושבת ואסור לו לעלות על הכביש. במצבים כאלה יש למכור את הרכב לפירוק.

מהו פירוק רכבים?

פירוק רכבים הוא תהליך שמתבצע במטרה לסיים את חייו של הרכב תוך ניצול של חלקיו התקינים. במידה שהרכב נמכר לפירוק, יש לשנע אותו למגרש ייעודי לפירוק בו יש את הציוד הנדרש לתהליך. בדרך כלל השינוע יתבצע על ידי גרר מאחר שמדובר ברכבים ישנים ללא טסט שלא מתאימים לנסיעה ובדרך כלל גם אין להם ביטוח תקף. במגרש הפירוק יתבצע תהליך פירוק לרכב בו יפרקו את כל החלפים של הרכב. הפריטים התקינים של הרכב יימכרו כחלקי חילוף יד שניה. שאר הפריטים שאינם תקינים ועשויים פלסטיק יועברו למחזור. במפעלי המחזור יתיכו את החלקים הללו לחומר גולמי וייצרו מהם חפצי נוי ומוצרים אחרים. שלדת הרכב שעשויה ברזל תעבור ריתוך על מנת להפוך את הברזל לחומר גלם מקורי ולאחר מכן יהיה ניתן למכור את הברזל ולהכין ממנו מוצרים חדשים, חומרי בנייה ועוד. גם את המראות והזגוגיות של הרכב יהיה ניתן למחזר. כלומר תהליך הפירוק הוא תהליך חשוב במיוחד גם לשמירה על איכות הסביבה ולמחזור חומרי גלם רבים.

אל תשכחו להודיע למשרד הרישוי

במידה שאתם מוכרים את הרכב לקונה רכבים לפירוק ללא טסט חשוב מאוד להודיע על כך למשרד הרישוי. במסגרת התהליך מול משרדבמידה שאתם מוכרים את הרכב לקונה רכבים לפירוק ללא טסט חשוב מאוד להודיע על כך למשרד הרישוי. הרישוי יהיה עליכם לעדכן כי הרכב מועבר לפירוק וכי יש לגרוע אותו ממצבת הרכבים הפעילים בישראל. לשם כך יהיה עליכם למלא מגוון מסמכים המעידים על השייכות של הרכב אליכם ועל הסיבה בגינה אתם מוכרים את הרכב לפירוק. יש לקחת בחשבון שלאחר שתקבלו אישור על העברת הרכב לפירוק לא תוכלו לחזור אחורה, אלא עם עורך דין.

חשוב מאוד להודיע למשרד הרישוי ולבטל את רישיון הרכב לפני המכירה לקונה רכבים לפירוק ללא טסט ממספר סיבות. קודם כל מדובר בחובה חוקית שעליכם לבצע. בנוסף, במידה שלא תבטלו את רישיון הרכב לפני הפירוק, הרכב עדיין יהיה רשום כרכב פעיל. במצב כזה יהיה עליכם להמשיך לשלם את כל התשלומים הנדרשים בהם אגרת רכב, טסט וכדומה. לכן, על מנת להימנע מכל התשלומים הללו חשוב לבטל את רישיון הרכב. בנוסף, אם לא תבטלו את רישיון הרכב ותמכרו אותו לפירוק אתם מסתכנים בכך שיתבצע ברכב שימוש לא חוקי. במצב כזה כל דו"ח תנועה שיתקבל לרכב יגיע אליכם מאחר שאתם רשומים כבעלי הרכב. לכן, על מנת לוודא שלא ייעשה ברכב שימוש לא חוקי חשוב מאוד לעדכן את משרד הרישוי כי הרכב עובר לפירוק. לאחר שתקבלו אישור תוכלו להעביר את הרכב למגרש פירוק.

מה כולל תהליך המכירה?

במידה שאתם מוכרים את הרכב לפירוק עליכם קודם כל לחפש קונה רכבים לפירוק ללא טסט. מומלץ לחפש מקום מורשה שמוכר על ידי הרשויות. לאחר שתמצאו קונה מתאים יתחיל תהליך המכירה. במסגרת התהליך, קונה הרכב יבחן את הרכב שאתם רוצים למכור ואת השווי שלו על מנת להעריך האם מדובר בעסקה משתלמת או לא. שימו לב שמחיר המכירה לפירוק יהיה נמוך משמעותי מהשווי שלו בשוק רכבי היד השנייה מאחר שלא משמש לנסיעה. שימו לב שהקונה לא מנכה את התשלום על הגרר שיסיע את הרכב למגרש הפירוק.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
ברוך נגר
ברוך נגר

לאחר שסיים את לימודיו בבית הספר למכונאות רכב, עבד ברוך כמכונאי רכב במוסך במשך 12 שנים. במהלך תקופה זו, צבר ניסיון רב בתחום התיקון והאחזקה של רכבים. לאחר מכן החליט לעבור לעבודה בתחום פירוק הרכבים ומספק שירות מקצועי ואמין ללקוחותיו.

קונה רכבים משועבדים לפירוק

נתקעתם עם רכב ישן שיש עליו שעבוד? השעבוד של הרכב ישן ואין לכם כוח להתעסק עם זה? לשם כך תוכלו לפנות לקונה רכבים משועבדים לפירוק,

קונה משאיות לפירוק

במידה שיש לכם משאית ישנה שלא נוסעת יותר, עומדת מולכם אפשרות למכור את המשאית לפירוק. במכירת משאית לפירוק אתם גם מרוויחים את הכסף על המכירה

קונה רכבים לפירוק ונסיעה

במידה שיש לכם רכב ישן שאתם רוצים למכור, תוכלו למכור אותה לחברה שקונה רכבים לפירוק ונסיעה. חברות אלה קונות רכבים ישנים במיוחד ולא תקינים או

קונה רכבים לפירוק לברזל

כאשר מפרקים רכבים, את חלקי הברזל שלהם מוכרים לתעשיית הברזל בארץ. כך ניתן למחזר ולהשתמש שוב בחלקי הברזל הללו. פירוק רכבים לברזל כולל יתרונות רבים

קניית רכב לפירוק

קניית רכב לפירוק לאחר עשר שנים שהרכב שירת אתכם נאמנה, החלטתם להשתדרג ולרכוש רכב חדש שיהיה בו גם מקום לכל המשפחה. כיוון שיש לכם רק

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!