מכירת רכב לפירוק

תוכן עניינים

 

מכירת רכב לפירוק

אם יש לכם רכב ישן שמתחיל לקרטע ואתם מבינים שאין שום סיכוי שתוכלו למכור אותו הלאה, אתם רוצים להכין את עצמכם למעמד של מכירת רכב לפירוק. אמנם לא מדובר במעמד שצריך לעורר בכם חשש כלשהו או שמסובך לעבור אותו בשלום, אבל בהחלט מדובר בהחלטה שעליכם לקבל וככל שתבינו את פני הדברים מוקדם יותר, כך תוכלו להיפטר מהר יותר מהרכב הישן ולהתקדם לרכב הבא שלכם. אז מה זה בדיוק מכירת רכב לפירוק? מי קונה רכבים לפירוק? מה עושים עם הרכב? כמה אתם צפויים לקבל תמורת הרכב שלכם בעסקת מכירה לפירוק? האם אתם צריכים להודיע על התהליך למשרד הרישוי או שפשוט מוסרים את הרכב וזהו? על שאלות אלו ועוד תוכלו לקבל את התשובות ממש כאן בשורות הבאות.

 

מכירת רכב לפירוק – למה ומתי זה מתאים?

ובכן, מרגע שיוצא רכב חדש מפס הייצור, יש לו לפחות עשור או שניים על הכביש לפני שיעלה הצורך לשקול בכלל להוריד אותו מהכביש. עד אז הרכב עשוי להחליף המון ידיים כרכב שימושי ופעיל הרשאי לנסוע על כבישי הארץ. אלא שכל רכב מגיע לשלב הזה שבו הקילומטרז' גבוה מדי, שהאוברול שצריך לעשות לו לא שווה את הערך של הרכב עצמו, שכבר לא נוח ולא כיף לנסוע בו, שלא בטיחותי לנסוע בו ושהיקף התקלות המופיעות בו הוא גדול יותר ממה שאפשר עוד לסבול. בשלב הזה, כנראה שגם תתקשו מאוד למצוא מישהו שירצה לקנות את הרכב, גם במחיר המחירון הנמוך שלו בשוק הרכב. זהו למעשה השלב שבו צריך לבחון את האופציה של הורדת הרכב מהכביש והדרך לעשות זאת היא דרך מכירת רכב לפירוק.

 

 

איך מוכרים רכב לפירוק?

מכירת רכב לפירוק היא משימה שתצטרכו להתמודד איתה אולי פעם אחת לאורך כל חייכם, אבל אין לכם ממה לחשוש. התהליך של מכירת רכב לפירוק הוא קל הרבה יותר ממכירת רכב יד שניה. במכירת רכב יד שניה, עליכם לפרסם את הרכב, לעיתים לשבועות או חודשים ארוכים, להתמודד עם עשרות מתעניינים שרוצים אבל מתלבטים, וגם אתם מתלבטים בסוגיות של מחיר ולפעמים זה יכול להימשך לאורך זמן עם לא מעט תסכול. במקרה של מכירת רכב לפירוק, אתם בסך הכל צריכים למצוא סוחר בתחום פירוק הרכבים ועוד באותו היום תוכלו להעביר לידיו את הרכב שלכם ולהיפטר ממנו כדי להתקדם לרכב הבא. בישראל פועלים מאות סוחרים בתחום של פירוק רכבים ולא תצטרכו יותר מכמה דקות בכדי למצוא כמה וכמה סוחרים באזור המגורים שלכם שישמחו לקנות מכם את הרכב.

 

מה עושים עם הרכב שלכם לאחר שמכרתם אותו לפירוק?

מכירת רכבים לפירוק בפריסה ארצית

לאחר מכירת רכב לפירוק מגיע הרכב למגרש רכבים בו הרכב מפורק לחלקיו הקטנים. חלקים שנמצאים במצב טוב ושניתן לחדש אותם, נמכרים כחלפים משופצים בשוק הרכב וכל היתר מועבר למחזור בתעשיות השונות של בד, פולימר, פלדה, אלומיניום וכדומה. וזהו אולי המקום לדבר גם על סכום הכסף שתוכלו לקבל על הרכב שלכם במסגרת עסקת מכירת רכב לפירוק. רבים חושבים שסוחר רכבים לפירוק אמור לשלם להם את מחיר המחירון של הרכב, אלא שהנחה זו לא יכולה להיות רחוקה יותר מן המציאות. מחירון רכב הוא מחירון שמתייחס לכלי רכב פעילים המיועדים לנהיגה ונסיעה על הכביש. המחיר שלהם נקבע על פי הערך שהם יכולים להציע למטרה זו. כאשר אתם מוכרים את הרכב שלכם לפירוק, מדידת הערך שלו משתנה מן הקצה אל הקצה ונקבעת על פי הרווח שניתן יהיה להפיק ממכירת חלקיו. סוחרים העוסקים בפירוק רכבים עושים זאת לא לשם שמים, אלא כמקור פרנסה ורווח ולכן עליהם לקחת את הסיכון ברכישת הרכב שלכם מבלי שהם יודעים מה ניתן יהיה להפיק ממנו, לממן את כל תהליך הפירוק שיכול להיות עתיר בעבודה ובזמן ולאחר מכן להתעסק בתהליכים לא פשוטים של מכירת חלפים, גריטה והעברה למחזור. לכל אלה יש עלות ועליה צריך לשמור עוד על המרווח לסוחר. בדיוק מהסיבה הזאת, המחיר שתוכלו לקבל במסגרת עסקת מכירת רכב לפירוק הוא נמוך משמעותית יותר ממחיר המחירון של הרכב בשוק הרכב. כמה נמוך? זה משתנה בהתאם לגיל הרכב, הדגם שלו והמצב שלו, אבל שום דבר שדומה למחיר המחירון ולעיתים יכול להגיע לכדי מאות שקלים או אלפי שקלים בודדים במקרה הטוב.

 

האם יש טעם להקדיש מאמץ לבחירת הסוחר?

ובכן, התשובה היא שבמרבית המקרים אין כל טעם לעשות זאת, לפחות לא בהיבט של המחיר אותו אתם רוצים לקבל עבור הרכב. מרבית סוחרי הרכבים לפירוק יציעו לכם סכומים מאוד דומים, לבטח בטווח הומוגני אחד והסיכוי שסוחר כלשהו יציע לכם פתאום מחיר מטורף שאף אחד אחר לא הציע לכם הוא כמעט ולא קיים. פרמטר שכן יכול להשפיע על ההחלטה שלכם והבחירה שלכם את הסוחר לו תמכרו את הרכב שלכם הוא הפרמטר של פינוי הרכב וביצוע ההליכים הנדרשים מול משרד הרישוי, ודברים אלה נכונים במיוחד אם הרכב שלכם כבר לא נוסע או לא מניע. במקרים אלה, ישנם סוחרים שבמסגרת עסקת מכירת רכב לפירוק יגיעו אליכם עם גרר ויפנו את הרכב בעצמם. ישנם גם סוחרים שייקחו על עצמם את כל התהליך של הסדרת הורדת הרכב מהכביש מול משרד הרישוי. בהיבט הזה, אתם בהחלט יכולים לבחור את הסוחר שיציע לכם את החבילה הנוחה ביותר מבחינתכם.

 

על מה צריך להקפיד במכירת רכב לפירוק?

מכירת רכבים ישנים לפירוק

אחרי שאמרנו את כל זה, חשוב מאוד שבמסגרת עסקת מכירת רכב לפירוק, תבצעו את מה שנדרש מכם על פי החוק בכדי לגרוע את הרכב שלכם ממצבת הרכבים הפעילים בישראל. בעסקת מכירת רכב לפירוק לא מבוצע תהליך של העברת בעלות כפי שנעשה במכירת רכב יד שניה ולכן חשוב מאוד שתודיעו למשרד הרישוי על כך שהרכב שלכם נמכר לפירוק וכי יש לגרוע אותו ממצבת הרכבים הפעילים. אם לא תעשו כן והסוחר דווקא ימשיך וישתמש ברכב שלכם על כבישי הארץ, עליכם לדעת שמבחינת משרד הרישוי אתם למעשה הבעלים החוקיים של הרכב על כל המשתמע מכך. על כן, גם אם הסוחר מבטיח לכם את הסדרת הנושא מול משרד הרישוי, אתם עדיין רוצים לוודא שהדברים אכן מבוצעים כנדרש. שימו לב שישנה בהחלט אפשרות למכירת הרכב לפירוק בעסקת מכירת רכב יד שניה עם העברת בעלות וכל מה שנדרש וכדאי לברר את העניין לפני שאתם מבצעים את העסקה.

זהו. מרגע שמכרתם את הרכב, הרכב יטופל על ידי הסוחר שקנה אותו ואתם יכולים להיות בטוחים ורגועים שכל החלקים שלו יוסטו למטרות בעלות ערך בעולם הרכב או התעשייה. מה שחשוב מבחינתכם הוא שאתם כעת פנויים להמשיך אל הרכב הבא שלכם וזה לכשעצמו דבר שאתם רוצים לזכור כאשר אתם מתמקחים על המחיר עם סוחר רכבים לפירוק. כפי שאמרנו קודם לכן, הפערים בין הסוחרים השונים הם מינוריים וכמעט לא קיימים, לכן וכדי שתוכלו להניח את העניין מאחוריכם ולהמשיך הלאה לרכב הבא, סגרו את העסקה הראשונה שנופלת לידיכם והניחו לעניין. מכירת רכב לפירוק הוא לא מקור רווח, אלא הליך פטירה לרכב.

מאמרים אחרונים

קניית רכבים לפירוק
בלוג

שיטת פירוק רכבים

כל אדם זקוק לרכב שלו, אך כאשר יש בו תקלה חמורה ועלות התיקון הופכת להיות גבוהה יותר מעלות המכונית, בעל הרכב זקוק לזמן לחשיבה מה

קרא עוד »
בלוג

רכב חילוץ

מכוניות חילוץ הן מכוניות מעוצבות במיוחד המשמשות להסעת אנשים שעברו תאונות. לרוב הן נראות כמו מכוניות רגילות, אך יש להן ציוד מיוחד המאפשר להן להעביר

קרא עוד »

הדבר הבא: התקנת דלקן לרכב

מערכות דלק לרכב הן המערכות המספקות דלק לרכב. מערכת הדלק מורכבת ממרכיבים שונים, לרבות המיכל, המשאבה והמסננים. המשאבה אחראית על דחיפת הבנזין מהמיכל למנוע. מערכת

קרא עוד »
מכירת רכב לפירוק מחיר
בלוג

מכירת רכב לפירוק מחיר

מכירת רכב לפירוק מחיר נסיעה יומיומית בפקקים הרבים שיש בכבישי הארץ יכולה להיות מתישה ומעייפת, אך למרות זאת אתם מקפידים תמיד על שמירת חוקי התעבורה

קרא עוד »
Call Now Button התקשרו עכשיו